11 грудня о 14.00 в сесійній залі обласної Ради відбудеться засідання постійної комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту та зайнятості населення. 12 грудня о 14.00 в приміщенні обласної Ради (209 кабінет) відбудеться засідання постійної комісії з питань бюджету, фінансів та обласних програм. 12 грудня о 14.00 в приміщенні обласної Ради відбудеться засідання постійної комісії з питань регулювання комунальної власності та приватизації  

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Про чергову 41 сесію обласної Ради 7 скликання

    УКРАЇНА ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА РАДА РОЗПОРЯДЖЕННЯ 05.12.2019 № 240 Про чергову 41 сесію обласної Ради 7 скликання Відповідно до статей 46, 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»: 1. Провести пленарне засідання чергової 41 сесії обласної Ради 7 скликання 17 грудня 2019 року о 10.00 годині в приміще ....

  • Триває громадське обговорення проєкту рішення «Про обласний бюджет на 2020 рік»

    На виконання ст.17 Закону України «Про доступу до публічної інформації» та ст.15 Регламенту обласної Ради 7 скликання проводиться громадське обговорення проєкту рішення «Про обласний бюджет на 2020 рік» Пропозиції надавати до 16 грудня 2019 року до відділу аналізу обласних програм за телефоном (0432) 611384 або на ел.пошту ....

  • Розпочато громадське обговорення Програми економічного і соціального розвитку Вінницької області на 2020 рік

    На виконання ст.17 Закону України «Про доступу до публічної інформації» та ст.15 Регламенту обласної Ради 7 скликання проводиться громадське обговорення проєкту рішення «Про Програму економічного і соціального розвитку Вінницької області на 2020 рік». Пропозиції надавати до відділу аналізу обласних програм за телефоном (0 ....

Журналісти з експертами DESPRO спілкувалися про Регіональний план управління відходами Роздрукувати

Рамковий документ, який дає громадам можливість діяти, сформувавши власну систему управління відходами на території, де проживає 150-400 тис. людей. Експертні думки про  управління відходами на Вінниччині прозвучали під час інформаційної зустрічі представників Швейцарсько-українського проєкту «Підтримка децентралізації в Україні DESPRO» та Агенції регіонального розвитку Вінницької області з вінницькими масмедіа.

Регіональний план управління відходами розробляється для того, аби спонукати громади до об’єднання навколо розв’язання проблеми з відходами. Відсутність постійного потоку відходів економічно невигідна, щоб створювати, наприклад, окрему сортувальну лінію в селі чи містечку. Тому що План дає доступ до фінансових ресурсів громадам, які впроваджують його положення, переконують експерти.

– 99% відходів у Вінницькій області сьогодні потрапляють на захоронення, – каже  експерт-консультант DESPRO Дмитро Лазненко. – Вінниччина має на офіційному обліку 741 сміттєзвалище, а в майже третині громад відсутня будь-яка система поводження з відходами. Тому до 2030 року є завдання зменшити кількість відходів, що потраплятимуть на полігони, до 30%.

Про вдалу інформаційну кампанію у Тульчині 2015-го розповіли журналістам на зустрічі. Завдяки поінформованості, вдвічі посилився рівень суспільної довіри до комунального підприємства з управління відходами в місті. А тисяча жителів громади одразу уклала договори на вивезення побутового сміття.

– Ми, як зовнішні експерти, відчували амбітність спільного з обласною владою завдання: розробити перший в Україні регіональний документ, що виконає вимоги Національної стратегії управління відходами, – повідомив експерт DESPRO В’ячеслав Сороковський. – 528 сторінок Плану – це не лише масштабне впорядкування інформації про відходи на Вінниччині, але й чіткі орієнтири управління всіма видами відходів, не лише муніципальними.

– Робота над Регіональним планом тривала понад рік, але попереду ще робота над дорожньою картою, громадські обговорення, проходження експертної оцінки у двох міністерствах, – директорка Агенції регіонального розвитку Вінницької області Наталія Гижко. – І в березні 2020-го ми сподіваємося на його погодження у Вінницькій обласній Раді. Дуже важливо, щоб паралельно з цими процесами вінничани отримували якісну та перевірену інформацію, що спонукатиме переглянути власні звички. Адже фактично на полігон має потрапляти лише те, що неможливо переробити.

Повернутись Створено: 2 грудня 2019 року, 16:45 Переглядів: 117

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація