Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Зі святом! Роздрукувати

Вітаємо Вас з Днем міста! Сьогодні ми вшановуємо нашу давню і, водночас, завжди молоду Вінницю!
Протягом століть на цій землі жили люди різних професій, національностей та конфесій, переконань та вподобань, але усіх їх єднали любов до рідного міста і прагнення працювати на його благо. Своєю працею, духом національної свободи, патріотизмом та любов’ю до рідної землі, культурними здобутками наші попередниками століттями створювали і поширювали славу Вінниці, визначивши її місце в історії. Їх справу сьогодні продовжуємо і ми, спонукуючи наших нащадків до нових звершень.
Кожне місто, як і людина, має свій характер, душу, долю. Історія нашої рідної, квітучої Вінниці, сягає корінням у глибину століть. Чи знали брати Коріатовичі, коли у далекому XIV столітті будували прикордонну фортецю, що на скелястих берегах Південного Бугу виросте таке прекрасне місто? Чи мріяли міщани про такий прекрасний куточок Поділля, яким стала Вінниця у XV столітті, отримавши магдебурзьке право? Історія нашого обласного центру унікальна. Саме у Вінниці зростали культурні та архітектурні осередки – впродовж XVІІ-XVІІІ століть тут діяли декілька католицьких і православних монастирів, єзуїтська колегія і школа, тоді ж був збудований історичний центр міста – комплекс «Мури».
Невмирущою славою покрив себе вінницький полковник Іван Богун. З Вінницею пов’язані імена видатних письменників – Михайла Коцюбинського, Михайла Стельмаха, Івана Стаднюка, художника Натана Альтмана, великого українського композитора – Миколи Леонтовича, кінорежисера Ігоря Савченка, видатного архітектора Григорія Артинова. У Вінниці останні десятиліття свого життя жив і працював геніальний хірург Микола Пирогов. Саме Вінниця в роки Української революції 1917-1920-х років тричі ставала місцем перебування Уряду Директорії УНР.
Вінниця бачила війни, перемоги, кохання, розчарування, здивування, посмішки, сльози, відкриття... Вона жила і буде жити сподіваннями та мріями кожного свого жителя. Наші попередники пережили навали татар, прихід турків, національно-визвольні змагання, численні революції та зміну влади. Десятки тисяч вінничан загинули на фронтах Великої Вітчизняної війни, у концтаборах та гетто, тисячі нагороджені бойовими орденами та медалями. Завдяки їм ми проживаємо на цій благословенній і Богом даній землі!
Це день, коли ми кажемо «дякую» рідному місту за його культурну спадщину, старовинні і новітні вулички, квітучі тюльпани, нічні вогні та схили Південного Бугу. Ми пам’ятаємо, що його майбутнє в руках кожного з нас.
Зичимо кожному з Вас у цей день радості, Божої благодаті, родинного добробуту у ваших домівках. Міцного здоров’я і оптимізму, прагнення до кращого майбутнього, натхнення до здобутків в рідному місті. Адже тільки разом, спільною працею і взаєморозумінням ми зможемо зробити нашу Вінницю квітучою і заможною – справжньою перлиною Поділля і нашої великої України!

 

З повагою

Голова обласної державної адміністрації

 

Голова обласної ради

Микола ДЖИГА

Сергій ТАТУСЯК

Повернутись Створено: 9 вересня 2011 року, 00:00 Переглядів: 1059

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація