9 липня о 10.00 у режимі відеоконференції відбудеться засідання постійної комісії обласної Ради з питань бюджету, фінансів та обласних програм

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Знешкодження Джуринського отрутомогильника залишається актуальним Роздрукувати

За участі депутата обласної Ради Володимира Барцьося 27 лютого у Науково-методичному центрі освіти для сталого розвитку Вінницької академії неперервної освіти відбулось засідання круглого столу на тему: «Джуринський отрутомогильник: проблемні питання та шляхи їх вирішення».

Джуринський отрутомогильник – найбільший у Європі, де захоронено токсичні та непридатні до використання пестициди і отруйні речовини. Зазначений об’єкт знаходиться у Шаргородському районі поблизу села Джурин, площею 4,2 га, на території якого зберігається понад 2000 тонн непридатних і заборонених для використання пестицидів.

Зволікання із вирішенням цієї проблеми створює реальну загрозу для забруднення довкілля високотоксичними речовинами, веде до екологічної катастрофи та ставить під загрозу життя і здоров’я мешканців не тільки Вінницької області.

Голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко у своєму виступі окреслила проблеми поводження з непридатними пестицидами та отрутохімікатами в Україні. Розповіла про успішний досвід Всеукраїнської екологічної ліги з інвентаризації та перезатарення пестицидів.

– У попередні роки владою робились спроби вивезти ці відходи і ліквідувати отрутомогильник, але, на жаль, проблема не була вирішена, – зазначила Тетяна Валентинівна. – Питання щодо його ліквідації неодноразово порушувалося депутатами Вінницької обласної Ради 6 і 7 скликання, екологами та громадськістю області. На сьогодні Джуринський отрутомогильник законсервовано, жодні дії на зазначеному об’єкті не проводяться.

Під час заходу відбулось активне обговорення проблемних соціально-екологічних, економічних аспектів та було сформовано пропозиції щодо повної ліквідації Джуринського отрутомогильника.

Учасники круглого столу наголосили на тому, що процес знешкодження непридатних та заборонених до використання пестицидів на цьому об’єкті має включати консолідацію дій українського парламенту, Уряду, місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, а також обов`язково залучати громадськість.

За матеріалами сайту «Всеукраїнської екологічної ліги»

Повернутись Створено: 28 лютого 2018 року, 10:43 Переглядів: 951

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація