Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Знешкодження Джуринського отрутомогильника залишається актуальним Роздрукувати

За участі депутата обласної Ради Володимира Барцьося 27 лютого у Науково-методичному центрі освіти для сталого розвитку Вінницької академії неперервної освіти відбулось засідання круглого столу на тему: «Джуринський отрутомогильник: проблемні питання та шляхи їх вирішення».

Джуринський отрутомогильник – найбільший у Європі, де захоронено токсичні та непридатні до використання пестициди і отруйні речовини. Зазначений об’єкт знаходиться у Шаргородському районі поблизу села Джурин, площею 4,2 га, на території якого зберігається понад 2000 тонн непридатних і заборонених для використання пестицидів.

Зволікання із вирішенням цієї проблеми створює реальну загрозу для забруднення довкілля високотоксичними речовинами, веде до екологічної катастрофи та ставить під загрозу життя і здоров’я мешканців не тільки Вінницької області.

Голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко у своєму виступі окреслила проблеми поводження з непридатними пестицидами та отрутохімікатами в Україні. Розповіла про успішний досвід Всеукраїнської екологічної ліги з інвентаризації та перезатарення пестицидів.

– У попередні роки владою робились спроби вивезти ці відходи і ліквідувати отрутомогильник, але, на жаль, проблема не була вирішена, – зазначила Тетяна Валентинівна. – Питання щодо його ліквідації неодноразово порушувалося депутатами Вінницької обласної Ради 6 і 7 скликання, екологами та громадськістю області. На сьогодні Джуринський отрутомогильник законсервовано, жодні дії на зазначеному об’єкті не проводяться.

Під час заходу відбулось активне обговорення проблемних соціально-екологічних, економічних аспектів та було сформовано пропозиції щодо повної ліквідації Джуринського отрутомогильника.

Учасники круглого столу наголосили на тому, що процес знешкодження непридатних та заборонених до використання пестицидів на цьому об’єкті має включати консолідацію дій українського парламенту, Уряду, місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, а також обов`язково залучати громадськість.

За матеріалами сайту «Всеукраїнської екологічної ліги»

Повернутись Створено: 28 лютого 2018 року, 10:43 Переглядів: 601

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація