Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • На 38 сесії обласної Ради депутати розглянуть 108 питань

    За результатами реєстрації 26 червня на 38 чергову сесію прибули 64 депутати з 84 загального складу обласної Ради. Перед початком роботи сесійного засідання депутати вшанували пам’ять про всіх загиблих в зоні Операції Об’єднаних сил хвилиною мовчання. У роботі сесії беруть участь керівники правоохоронних та судових органів: заступни ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Знешкодження Джуринського отрутомогильника залишається актуальним Роздрукувати

За участі депутата обласної Ради Володимира Барцьося 27 лютого у Науково-методичному центрі освіти для сталого розвитку Вінницької академії неперервної освіти відбулось засідання круглого столу на тему: «Джуринський отрутомогильник: проблемні питання та шляхи їх вирішення».

Джуринський отрутомогильник – найбільший у Європі, де захоронено токсичні та непридатні до використання пестициди і отруйні речовини. Зазначений об’єкт знаходиться у Шаргородському районі поблизу села Джурин, площею 4,2 га, на території якого зберігається понад 2000 тонн непридатних і заборонених для використання пестицидів.

Зволікання із вирішенням цієї проблеми створює реальну загрозу для забруднення довкілля високотоксичними речовинами, веде до екологічної катастрофи та ставить під загрозу життя і здоров’я мешканців не тільки Вінницької області.

Голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко у своєму виступі окреслила проблеми поводження з непридатними пестицидами та отрутохімікатами в Україні. Розповіла про успішний досвід Всеукраїнської екологічної ліги з інвентаризації та перезатарення пестицидів.

– У попередні роки владою робились спроби вивезти ці відходи і ліквідувати отрутомогильник, але, на жаль, проблема не була вирішена, – зазначила Тетяна Валентинівна. – Питання щодо його ліквідації неодноразово порушувалося депутатами Вінницької обласної Ради 6 і 7 скликання, екологами та громадськістю області. На сьогодні Джуринський отрутомогильник законсервовано, жодні дії на зазначеному об’єкті не проводяться.

Під час заходу відбулось активне обговорення проблемних соціально-екологічних, економічних аспектів та було сформовано пропозиції щодо повної ліквідації Джуринського отрутомогильника.

Учасники круглого столу наголосили на тому, що процес знешкодження непридатних та заборонених до використання пестицидів на цьому об’єкті має включати консолідацію дій українського парламенту, Уряду, місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, а також обов`язково залучати громадськість.

За матеріалами сайту «Всеукраїнської екологічної ліги»

Повернутись Створено: 28 лютого 2018 року, 10:43 Переглядів: 466

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація