5 червня о 10.00 в сесійній залі обласної Ради відбудеться робоча зустріч з представниками окремих комунальних некомерційних підприємств у сфері охорони здоров’я.
 

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Відбулось повторне засідання щодо питання про форму власності Центру медико-соціальної експертизи. Роздрукувати

21 липня під головуванням очільника обласної Ради Сергія Свитка відбулось повторне засідання з розгляду ситуації, яка склалась навколо Вінницького обласного центру медико-соціальної експертизи.

У засіданні взяли участь заступник голови обласної Ради Наталія Солейко, заступник керуючого справами – начальник юридичного відділу Алла Олійник, начальник Управління спільної комунальної власності територіальних громад області Василь Федоришин, директор Департаменту охорони здоров’я та курортів ОДА Тетяна Бабій, головний лікар Вінницького обласного центру медико-соціальної експертизи Ігор Костенко.

Крім цього, на нараду  також було запрошено керівників Головного управління юстиції у Вінницькій області, Реєстраційної служби Головного управління юстиції у Вінницькій області, Реєстраційної служби Вінницького міського управління юстиції у Вінницькій області, Управління МВС України у Вінницькій області.

Як уже повідомлялось, на попередній нараді, яка відбулась 17 липня,  сьогодні робота МСЕК продовжується, але колектив вже півроку – із незатвердженим штатним розписом, а фінансові питання заблоковані. Головна проблема в тому, що у вересні минулого року начебто було змінено форму власності Вінницького обласного центру медико-соціальної експертизи із комунальної на державну. Відтак, Реєстраційною службою Головного управління юстиції у Вінницькій області цей заклад було перереєстровано як державну установу, а її керівником, у відповідності з цим реєстром, до  січня  2015 року  вважався Віктор Власюк.

Слід зазначити, що Вінницькою обласною Радою не приймалось рішення про передачу до державної власності Вінницького обласного центру медико-соціальної експертизи, а це - обов’язкова умова здійснення такої перереєстрації.

Тому є всі підстави вважати  неправомірним виключення Вінницького обласного центру медико-соціальної експертизи з переліку майна комунальної власності обласної Ради, затвердженого рішенням 10 сесії обласної Ради 21 скликання від 30 жовтня 1992 року. Головою  обласної Ради Сергієм  Свитком неодноразово направлялись звернення до всіх правоохоронних органів області, з метою проведення розслідування та притягнення винних до відповідальності.

Разом з тим, як повідомив  начальник відділення розслідування злочинів у сфері службової діяльності слідчого відділу Вінницького міського відділу УМВС у Вінницькій області Олександр Кравченко, слідство поки що дає оцінку всім діям задіяних посадових осіб. І це при тому, що кримінальне провадження по справі  «службове підроблення»- порушене ще 22 листопада 2014 року. І хоч на попередній нараді з розгляду цього питання (17 липня 2015 року) Сергій Свитко наголосив, що він чекає від керівництва правоохоронних органів остаточних висновків про розгляд всіх його звернень у цій справі – відповіді він так і не отримав.

Свою думку щодо вирішення цього питання висловив на нараді і начальник Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області Юрій Круголь. Він вважає, що  оскаржити законність перереєстрації медустанови можливо лише через суд. Дивно, що коли 19 вересня 2014 року Вінницький обласний центр медико-соціальної експертизи, за відомостями органів державної реєстрації,був незаконно перереєстрований в державну організацію – ніяких судових рішень ухвалювати було не потрібно.

Начальник Реєстраційної служби Вінницького міського управління юстиції Ірина Білецька вважає також дії реєстратора щодо перереєстрації медустанови правильними.  

Завершуючи розгляд цього питання,  голова обласної Ради Сергій Свитко так прокоментував ситуацію, яка склалась навколо Вінницького обласного центру медико-соціальної експертизи:

«Я зараз у вашій присутності підписую лист Міністру внутрішніх справ України Авакову А.Б. з приводу цього питання, де викладено суть проблеми. У листі я прошу вжити відповідних заходів, взяти  розгляд справи під особистий контроль. Я також даю доручення підготувати відповідний лист на ім'я Президента України. Звертаю увагу, що у нас є рішення Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради з цього приводу. Ми звертались до Президента. Відповіді поки що не отримали, хоч вже пройшло більше року. Маємо нагадати Президенту, що він є гарантом Конституції, і не дав відповіді на наш лист. А Координаційна рада з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради - це голови районних рад і міст обласного значення. Цей лист ми оприлюднимо в місцевих і республіканських засобах масової інформації. Звертаюсь до громадськості взяти під контроль проблему  МСЕКу та реєстраційної служби. На моє переконання,  ця служба працює незадовільно, надходить багато скарг на її роботу, і дивні речі відбуваються у цій службі. Правоохоронні органи півроку розглядають це  питання. Вони не можуть з'ясувати - чи є склад злочину, чи немає, чи є винний - чи немає. Вважаю, що в цій частині УМВС України У Вінницькій області також працює незадовільно. Саме тому звертаюсь до Міністра внутрішніх справ України, до Президента України. Якщо не буде відповідного реагування центральних органів влади, я думаю, що слово візьме тоді громадськість. Скажу свою суб'єктивну думку. Хотів би помилитися, але мені видається, що діє організована злочинна група. Я думаю, що це розслідування повинна здійснювати комісія Міністерства внутрішніх справ України, тому що є багато питань». 

 

 

 

 

 

 

 

Повернутись Створено: 21 липня 2015 року, 18:06 Переглядів: 1115

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація