Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Зустріч міських та селищних голів пройшла у Гнівані Роздрукувати

Засідання Клубу міських та селищних голів при Вінницькій обласній Асоціації органів місцевого самоврядування пройшло 28 березня  у Гніванській міський раді. Обговорити спільні нагальні проблеми та скоординувати дії територіальних громад приїхали усі міські голови міст обласного і районного значення та селищні голови Вінницької області. Говорили про організацію харчування учнів 1-4 класів, про електронні закупівлі на сайті «Прозоро», про об’єднання територіальних громад,  стратегію області щодо організації сортування сміття, якість надання медичних послуг, самовільне захоплення земельних ділянок,  передачу на органи місцевого самоврядування повноважень з надання реєстраційних послуг, доступи до реєстрів, створення ОСББ, асфальтування доріг, про передачу на баланс муніципальної  поліції.

Перед початком обговорення виступив голова Вінницької обласної  Ради та голова Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Анатолій Олійник. Повідомив, що сьогодні відповідальний період, йде реформування,  в тому числі, у розрізі місцевого самоврядування.

- Вінниччина - одна з тих небагатьох областей, яка  підтримує усі напрями, що  стосуються розвитку територіальних громад, - сказав Анатолій Дмитрович. -  І це має результат, бо сьогодні подано понад 600 проектів на обласний конкурс розвитку територіальних громад.  І через такі конкурси потрібно підтримувати людей, які прагнуть змінити свої села, селища, міста. Все, що стосується продовження роботи у  рамках Асоціації  і нашої спільної стратегії по конкурсній роботі – будемо співпрацювати.

Порушуючи питання передачі реєстрації майнових  прав, повідомили, що з 4 квітня система починає діяти на районному рівні.  Але досі Кабінет міністрів не затвердив процедуру оформлення землі. 

В обговоренні перейшли до теми електронних закупівель на сайті «Прозоро». Адже з 1 серпня 2016 року усі державні закупівлі на суму від 3000 до 200 000 грн мають проводитись виключно на цьому ресурсі. Існує вже 8 інтернет-майданчиків, які пропонують свої послуги із закупівлі товарів. Як було наголошено, допорогові закупівлі на суму до 3000 грн можна проводити  без застосування системи електронних покупок. 

Жваве обговорення викликало питання організації харчування дітей 1-4 класів. Про стан справ повідомила перший заступник директора Департаменту освіти і науки Вінницької ОДА Олена Чорна.

- З 1 січня 2016 року на безкоштовне  харчування перевели тільки учнів 1-х класів та особливі категорії дітей, - повідомила Олена Афанасівна. - Щоб безкоштовно харчувати  усіх учнів 1-4 класів по області, нам потрібно більше 1 млрд грн. Наприклад, на Вінниччині  безкоштовно харчуються 472 дітей-сиріт, 1057 дітей з багатодітних сімей, 171 дитина з особливим потребами та  4775 першокласників з малозабезпечених  сімей. Тому сьогодні рекомендовано районам перейти до розширення переліку категорій дітей для харчування. І щоб полегшити фінансове навантаження, рекомендовано  використовувати пришкільні ділянки. Наприклад, минулого року потреба у овочах за рахунок пришкільних ділянок була забезпечена на 47,5%. Тому питання організації харчування школярів повністю покладено на територіальні громади.

Також було зазначено, що з 4 квітня 2016 року Державна міграційна служба припиняє реєстрацію місця проживання.

- Тепер це буде покладено на органи місцевого самоврядування, - повідомив начальник управління Державної міграційної служби України у Вінницькій області Борис Наливайко. – Вони мають передавати данні до єдиного державного демографічного реєстру. Однак  є серйозна проблема в матеріально-технічному забезпеченні та через відсутність фахівців.

Селищних та міських голів цікавило, яке навантаження припаде на їхніх співробітників.

- Наприклад, у Гнівані ми реєстрували приблизно 50 осіб на місяць, а у всьому Липовецькому районі близько 200 осіб, - сказав Борис  Олександрович. – Наголошую на тому, що  всі кошти за адміністративний збір (11 грн) та за надання держмита йдуть на рахунки органів місцевого самоврядування.

Нагадаємо, що клуб селищних та міських голів діє з 2012 року у рамках діяльності Вінницької обласної асоціації органів місцевого самоврядування.

Повернутись Створено: 28 березня 2016 року, 16:46 Переглядів: 1057

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація