17 липня об 11.00 в сесійній залі обласної Ради відбудеться засідання президії обласної Ради (з трансляцією на сайті)

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

 • Продовжено карантинні обмеження допуску до приміщення обласної Ради

  Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанов Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» та від 20 травня 2020 року №392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на тери ....

 • Про чергову 44 сесію обласної Ради 7 скликання

  УКРАЇНА ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА РАДА РОЗПОРЯДЖЕННЯ 09.07.2020 р. №177 Про чергову 44 сесію обласної Ради 7 скликання Відповідно до статей 46, 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 року № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поши ....

 • Уряд продовжив дію адаптивного карантину до 31 липня

  Через зростання кількості хворих Кабінет Міністрів України подовжив дію карантинних обмежень до 31 липня 2020 року. Відповідне рішення Уряд ухвалив на засіданні сьогодні, 17 червня, шляхом внесення змін в низку актів Кабінету Міністрів, якими встановлені карантинні обмеження. Відкриваючи засідання Уряду, Прем’єр-міністр України Денис Шмиг ....

Звернення депутатів Вінницької обласної Ради 7 скликання до Президента України Порошенка П.О., Голови Верховної Ради України Гройсмана В.Б., Прем’єр-міністра України Яценюка А.П. щодо внесення змін д Роздрукувати

Звернення депутатів Вінницької обласної Ради

7 скликання до Президента України Порошенка П.О.,

Голови Верховної Ради України Гройсмана В.Б.,

Прем’єр-міністра України Яценюка А.П.  щодо внесення змін до податкового законодавства України в частині оподаткування сільськогосподарських товаровиробників

 

 

Ми, депутати Вінницької обласної ради 7 скликання, представники обласного аграрного об’єднання „Вінницька рада сільськогосподарських виробників”, Асоціація фермерів та приватних землевласників, глибоко занепокоєні ситуацією щодо змін у податковому законодавстві в наступному 2016 році.

Оприлюднений 30 листопада 2015 року Міністерством фінансів України проект Закону України „Про створення конкурентних умов в оподаткуванні та стимулювання економічної діяльності в Україні” фактично відміняє всі пільги для сільськогосподарських виробників:

 • скасування спеціального режиму по ПДВ для всіх суб'єктів господарювання в агропромисловому комплексі;
 • можливість застосування спрощеної системи оподаткування (група "С") лише для підприємств, у яких річний обсяг доходу за попередній рік не перевищує 2 млн. грн;
 • скасування пільг з неоподаткування будівель і споруд сільськогосподарських виробників.

Натомість у проекті Державного бюджету України на 2016 рік відсутні будь-які елементи державної підтримки агропромислового комплексу.                                              Зміна системи оподаткування сільськогосподарських виробників приведе до недоотримання місцевими бюджетами Вінниччини більше 142 млн. грн.

На відміну  від багатьох країн, де аграрна галузь є дотаційною, в Україні сільськогосподарська галузь завжди досягає позитивних показників розвитку. Частка агропромислового комплексу у загальному обсязі експорту України становить 37% (станом на 01листопада 2015 року).

Спеціальний режим по ПДВ для сільськогосподарських виробників, який діє з 1998 року – найефективніший, до того ж є некорупційним механізмом підтримки галузі.

Скасування спеціального режиму по ПДВ для сільськогосподарських товаровиробників з 01 січня 2016 року буде великопроблемним, з точки зору забезпечення продовольчої безпеки України.

Крім того, за оцінками експертів втрати аграріїв складуть близько 30 млрд. грн., падіння експортної виручки більше 1 млрд. доларів, а кількість безробітних зросте більше     100 тис. осіб.

Економічна динаміка розвитку агропромислового комплексу у 2015 році підтверджує необхідність збереження державної підтримки галузі. За підсумками 10-ти місяців 2015 року падіння обсягу сільськогосподарського виробництва складає 4,4%, при цьому витрати на виробництво зросли на 60-70%. Вперше за 10 років скоротилися всі показники з виробництва продукції тваринництва. Чисельність поголів'я великої рогатої худоби скоротилася на 5,4%, поголів'я птиці - на 3,2%, виробництво молока зменшилось на 4,4%, а яєць – на 14,8%.

Не сприяє розвитку сільськогосподарської галузі й зовнішньоекономічна кон'юнктура – світові ціни на зерно знижуються вже декілька років поспіль.

При цьому відсутня будь-яка компенсація за кредити, а банківська відсоткова ставка перевищує 30% річних.

Переконливо вимагаємо підтримати пропозиції депутатів Вінницької обласної ради 7 скликання, представників обласного аграрного об’єднання „Вінницька рада сільськогосподарських виробників”, Асоціації фермерів та приватних землевласників щодо недоцільності внесення запропонованих законопроектом змін до податкового законодавства України в частині оподаткування сільськогосподарських товаровиробників.

 

Схвалено рішенням 3 сесії

 Вінницької обласної Ради 7 скликання

  від 16 грудня 2015 року  № 30 

Повернутись Створено: 23 грудня 2015 року, 16:20 Переглядів: 770

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація