Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

 • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

  Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

 • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

  Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

 • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

  17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Звернення депутатів Вінницької обласної Ради 7 скликання до Президента України Порошенка П.О., Голови Верховної Ради України Гройсмана В.Б., Прем’єр-міністра України Яценюка А.П. щодо внесення змін д Роздрукувати

Звернення депутатів Вінницької обласної Ради

7 скликання до Президента України Порошенка П.О.,

Голови Верховної Ради України Гройсмана В.Б.,

Прем’єр-міністра України Яценюка А.П.  щодо внесення змін до податкового законодавства України в частині оподаткування сільськогосподарських товаровиробників

 

 

Ми, депутати Вінницької обласної ради 7 скликання, представники обласного аграрного об’єднання „Вінницька рада сільськогосподарських виробників”, Асоціація фермерів та приватних землевласників, глибоко занепокоєні ситуацією щодо змін у податковому законодавстві в наступному 2016 році.

Оприлюднений 30 листопада 2015 року Міністерством фінансів України проект Закону України „Про створення конкурентних умов в оподаткуванні та стимулювання економічної діяльності в Україні” фактично відміняє всі пільги для сільськогосподарських виробників:

 • скасування спеціального режиму по ПДВ для всіх суб'єктів господарювання в агропромисловому комплексі;
 • можливість застосування спрощеної системи оподаткування (група "С") лише для підприємств, у яких річний обсяг доходу за попередній рік не перевищує 2 млн. грн;
 • скасування пільг з неоподаткування будівель і споруд сільськогосподарських виробників.

Натомість у проекті Державного бюджету України на 2016 рік відсутні будь-які елементи державної підтримки агропромислового комплексу.                                              Зміна системи оподаткування сільськогосподарських виробників приведе до недоотримання місцевими бюджетами Вінниччини більше 142 млн. грн.

На відміну  від багатьох країн, де аграрна галузь є дотаційною, в Україні сільськогосподарська галузь завжди досягає позитивних показників розвитку. Частка агропромислового комплексу у загальному обсязі експорту України становить 37% (станом на 01листопада 2015 року).

Спеціальний режим по ПДВ для сільськогосподарських виробників, який діє з 1998 року – найефективніший, до того ж є некорупційним механізмом підтримки галузі.

Скасування спеціального режиму по ПДВ для сільськогосподарських товаровиробників з 01 січня 2016 року буде великопроблемним, з точки зору забезпечення продовольчої безпеки України.

Крім того, за оцінками експертів втрати аграріїв складуть близько 30 млрд. грн., падіння експортної виручки більше 1 млрд. доларів, а кількість безробітних зросте більше     100 тис. осіб.

Економічна динаміка розвитку агропромислового комплексу у 2015 році підтверджує необхідність збереження державної підтримки галузі. За підсумками 10-ти місяців 2015 року падіння обсягу сільськогосподарського виробництва складає 4,4%, при цьому витрати на виробництво зросли на 60-70%. Вперше за 10 років скоротилися всі показники з виробництва продукції тваринництва. Чисельність поголів'я великої рогатої худоби скоротилася на 5,4%, поголів'я птиці - на 3,2%, виробництво молока зменшилось на 4,4%, а яєць – на 14,8%.

Не сприяє розвитку сільськогосподарської галузі й зовнішньоекономічна кон'юнктура – світові ціни на зерно знижуються вже декілька років поспіль.

При цьому відсутня будь-яка компенсація за кредити, а банківська відсоткова ставка перевищує 30% річних.

Переконливо вимагаємо підтримати пропозиції депутатів Вінницької обласної ради 7 скликання, представників обласного аграрного об’єднання „Вінницька рада сільськогосподарських виробників”, Асоціації фермерів та приватних землевласників щодо недоцільності внесення запропонованих законопроектом змін до податкового законодавства України в частині оподаткування сільськогосподарських товаровиробників.

 

Схвалено рішенням 3 сесії

 Вінницької обласної Ради 7 скликання

  від 16 грудня 2015 року  № 30 

Повернутись Створено: 23 грудня 2015 року, 16:20 Переглядів: 682

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація