23 вересня об 11.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання президії обласної Ради.   26 вересня о 10.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання чергової  39 сесії обласної Ради.                                   

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

 • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

  Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

 • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

  На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

 • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

  Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Звернення депутатів Вінницької обласної Ради 7 скликання до Президента України Порошенка П.О., Голови Верховної Ради України Гройсмана В.Б., Прем’єр-міністра України Яценюка А.П. щодо внесення змін д Роздрукувати

Звернення депутатів Вінницької обласної Ради

7 скликання до Президента України Порошенка П.О.,

Голови Верховної Ради України Гройсмана В.Б.,

Прем’єр-міністра України Яценюка А.П.  щодо внесення змін до податкового законодавства України в частині оподаткування сільськогосподарських товаровиробників

 

 

Ми, депутати Вінницької обласної ради 7 скликання, представники обласного аграрного об’єднання „Вінницька рада сільськогосподарських виробників”, Асоціація фермерів та приватних землевласників, глибоко занепокоєні ситуацією щодо змін у податковому законодавстві в наступному 2016 році.

Оприлюднений 30 листопада 2015 року Міністерством фінансів України проект Закону України „Про створення конкурентних умов в оподаткуванні та стимулювання економічної діяльності в Україні” фактично відміняє всі пільги для сільськогосподарських виробників:

 • скасування спеціального режиму по ПДВ для всіх суб'єктів господарювання в агропромисловому комплексі;
 • можливість застосування спрощеної системи оподаткування (група "С") лише для підприємств, у яких річний обсяг доходу за попередній рік не перевищує 2 млн. грн;
 • скасування пільг з неоподаткування будівель і споруд сільськогосподарських виробників.

Натомість у проекті Державного бюджету України на 2016 рік відсутні будь-які елементи державної підтримки агропромислового комплексу.                                              Зміна системи оподаткування сільськогосподарських виробників приведе до недоотримання місцевими бюджетами Вінниччини більше 142 млн. грн.

На відміну  від багатьох країн, де аграрна галузь є дотаційною, в Україні сільськогосподарська галузь завжди досягає позитивних показників розвитку. Частка агропромислового комплексу у загальному обсязі експорту України становить 37% (станом на 01листопада 2015 року).

Спеціальний режим по ПДВ для сільськогосподарських виробників, який діє з 1998 року – найефективніший, до того ж є некорупційним механізмом підтримки галузі.

Скасування спеціального режиму по ПДВ для сільськогосподарських товаровиробників з 01 січня 2016 року буде великопроблемним, з точки зору забезпечення продовольчої безпеки України.

Крім того, за оцінками експертів втрати аграріїв складуть близько 30 млрд. грн., падіння експортної виручки більше 1 млрд. доларів, а кількість безробітних зросте більше     100 тис. осіб.

Економічна динаміка розвитку агропромислового комплексу у 2015 році підтверджує необхідність збереження державної підтримки галузі. За підсумками 10-ти місяців 2015 року падіння обсягу сільськогосподарського виробництва складає 4,4%, при цьому витрати на виробництво зросли на 60-70%. Вперше за 10 років скоротилися всі показники з виробництва продукції тваринництва. Чисельність поголів'я великої рогатої худоби скоротилася на 5,4%, поголів'я птиці - на 3,2%, виробництво молока зменшилось на 4,4%, а яєць – на 14,8%.

Не сприяє розвитку сільськогосподарської галузі й зовнішньоекономічна кон'юнктура – світові ціни на зерно знижуються вже декілька років поспіль.

При цьому відсутня будь-яка компенсація за кредити, а банківська відсоткова ставка перевищує 30% річних.

Переконливо вимагаємо підтримати пропозиції депутатів Вінницької обласної ради 7 скликання, представників обласного аграрного об’єднання „Вінницька рада сільськогосподарських виробників”, Асоціації фермерів та приватних землевласників щодо недоцільності внесення запропонованих законопроектом змін до податкового законодавства України в частині оподаткування сільськогосподарських товаровиробників.

 

Схвалено рішенням 3 сесії

 Вінницької обласної Ради 7 скликання

  від 16 грудня 2015 року  № 30 

Повернутись Створено: 23 грудня 2015 року, 16:20 Переглядів: 660

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація