Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада першою в Україні провела сесійне засідання з дотриманням усіх санітарних норм

    Вінницька обласна Рада 23 липня першою в Україні провела сесійне засідання з дотриманнях усіх санітарних норм, соціальної дистанції та застосуванням засобів індивідуального захисту. До того ж обласна Рада була першою в Україні, яка провела позачергову 43 сесію в період посиленого карантину у відеорежимі 16 квітня. – На сьогоднішню сесію вп ....

  • Адаптивний карантин в Україні продовжено до 31 серпня

    Кабінет Міністрів України продовжив дію адаптивного карантину до 31 серпня 2020 року. Відповідне рішення Уряд ухвалив на засіданні 22 липня. – У залежності від епідемічної ситуації у регіоні або окремих адміністративно-територіальних одиницях – районах, встановлюється зелений, жовтий, помаранчевий або червоний рівень епідемічної небе ....

  • Продовжено карантинні обмеження допуску до приміщення обласної Ради

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанов Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» та від 20 травня 2020 року №392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на тери ....

Звернення керівництва області з нагоди вшанування пам'яті жертв голодоморів Роздрукувати


Шановні подоляни!

Сьогодні вся українська спільнота вшановує пам'ять жертв голодоморів – найстрашнішої катастрофи нашого народу. Понад 7,5 мільйонів замордованих невинних людей, з яких кілька мільйонів – діти, більше 13 тисяч вимерлих сіл - за сухою статистикою кривавих обжинків тих моторошних часів – мільйони невідспіваних душ, закатованих, непохованих доль. Серед них – і близько мільйона подолян.

Попри довголітнє замовчування голодоморів колишнім тоталітарним режимом, з пам’яті людей, із таємних архівів з кожним роком все більше відкривається страшна правда про ті голодні роки.

Парламенти 14 країн світу визнали Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. Свідомою, спланованою і цинічно втіленою спробою упокорення української нації.

Кожен прожитий день віддаляє нас від тих страшних подій. Та ще живі люди, котрі пам’ятають ту косовицю смерті і можуть розповісти про неї. Ще залишається шанс засвоїти урок історії не за підручниками, а через безпосередній контакт із живими свідками. Щира дяка нашим дослідникам-краєзнавцям, історикам та науковцям, які по крихтам, по уривкам тих гірких спогадів збирають матеріали про голодні роки на вінницькій землі. Це - воскресіння нашої пам’яті, це наш обов’язок перед мільйонами замордованих людей, це наш біль, забути про який ми не маємо права.

Ми повинні об’єднати зусилля та зробити все можливе, аби трагічні сторінки української історії більше ніколи не повторились, а людська пам»ять завжди нагадувала нам про ті події.

Голова обласної
Ради

Голова обласної
державної адміністрації

Сергій Свитко

Анатолій Олійник

Повернутись Створено: 22 листопада 2014 року, 12:01 Переглядів: 1050

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація