Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада першою в Україні провела сесійне засідання з дотриманням усіх санітарних норм

    Вінницька обласна Рада 23 липня першою в Україні провела сесійне засідання з дотриманнях усіх санітарних норм, соціальної дистанції та застосуванням засобів індивідуального захисту. До того ж обласна Рада була першою в Україні, яка провела позачергову 43 сесію в період посиленого карантину у відеорежимі 16 квітня. – На сьогоднішню сесію вп ....

  • Адаптивний карантин в Україні продовжено до 31 серпня

    Кабінет Міністрів України продовжив дію адаптивного карантину до 31 серпня 2020 року. Відповідне рішення Уряд ухвалив на засіданні 22 липня. – У залежності від епідемічної ситуації у регіоні або окремих адміністративно-територіальних одиницях – районах, встановлюється зелений, жовтий, помаранчевий або червоний рівень епідемічної небе ....

  • Продовжено карантинні обмеження допуску до приміщення обласної Ради

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанов Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» та від 20 травня 2020 року №392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на тери ....

Звернення про зміни оподаткування благодійної допомоги чорнобильцям схвалили депутати обласної Ради Роздрукувати

На 10-й черговій сесії обласної Ради депутатами підтримане рішення про «Звернення до Голови Верховної Ради України Андрія Парубія та Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана щодо ініціювання внесення змін до Податкового кодексу України стосовно деяких питань оподаткування благодійної допомоги отриманої громадянами, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Ініціатором виступив депутат обласної Ради, голова постійної комісії з питань бюджету, фінансів та обласних програм обласної Ради Геннадій Мазур.

- Від чорнобильських та інших організацій є звернення про те, що благодійна допомога, яка надається чорнобильцям в кінці року, включається до сукупного оподаткованого доходу і оподатковується зі ставкою 18% податку з доходів фізичних осіб, - розповідає Геннадій Федорович. - Також сьогодні є і петиція, яка направлена до Президента України. Тому я став ініціатором питання про те, щоб від податку з доходів фізичних осіб звільнялися не лише учасники АТО, але і чорнобильці. Ми не повинні забувати ті категорії, які також свого часу платили життям та здоров’ям, долаючи  наслідки Чорнобильської катастрофи. Вони також потребують допомоги та уваги до їхньої долі зі сторони держави.

В тексті Звернення написано, що «протягом останніх років в Україні значної актуальності набуло питання соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Ключовою проблемою є хронічне недофінансування з державного бюджету програм соціального захисту чорнобильців, зокрема, в частині виплати пільгових пенсій, надання пільг на купівлю медикаментів, забезпечення санаторно-курортним лікуванням, тощо.

Одночасно з проблемою хронічного дефіциту державного фінансування вищезазначених програм існує проблема, що стримує надходження благодійної допомоги чорнобильцям від міжнародних благодійних фондів та організацій. А саме - кошти, які отримуються від міжнародних фондів як благодійна допомога на користь чорнобильців, підпадають під оподаткування податком на доходи фізичних осіб.

Така ситуація нівелює стимули міжнародних фондів до надання благодійної допомоги чорнобильцям, а у разі надання такої допомоги - 18% (що є значною сумою) йде на сплату податку на доходи фізичних осіб.

Враховуючи вищевикладене, а також численні звернення організацій і фондів, що опікуються громадянами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, прошу Вашого сприяння у розробці та якнайшвидшому внесенні на розгляд сесії Верховної Ради України законопроекту “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування благодійної допомоги особам, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, в якому передбачити норму про зменшення величини оподатковуваного доходу на суму отриманої благодійної допомоги».

Повернутись Створено: 4 жовтня 2016 року, 09:25 Переглядів: 776

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація