Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • На 38 сесії обласної Ради депутати розглянуть 108 питань

    За результатами реєстрації 26 червня на 38 чергову сесію прибули 64 депутати з 84 загального складу обласної Ради. Перед початком роботи сесійного засідання депутати вшанували пам’ять про всіх загиблих в зоні Операції Об’єднаних сил хвилиною мовчання. У роботі сесії беруть участь керівники правоохоронних та судових органів: заступни ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Звернення про зміни оподаткування благодійної допомоги чорнобильцям схвалили депутати обласної Ради Роздрукувати

На 10-й черговій сесії обласної Ради депутатами підтримане рішення про «Звернення до Голови Верховної Ради України Андрія Парубія та Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана щодо ініціювання внесення змін до Податкового кодексу України стосовно деяких питань оподаткування благодійної допомоги отриманої громадянами, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Ініціатором виступив депутат обласної Ради, голова постійної комісії з питань бюджету, фінансів та обласних програм обласної Ради Геннадій Мазур.

- Від чорнобильських та інших організацій є звернення про те, що благодійна допомога, яка надається чорнобильцям в кінці року, включається до сукупного оподаткованого доходу і оподатковується зі ставкою 18% податку з доходів фізичних осіб, - розповідає Геннадій Федорович. - Також сьогодні є і петиція, яка направлена до Президента України. Тому я став ініціатором питання про те, щоб від податку з доходів фізичних осіб звільнялися не лише учасники АТО, але і чорнобильці. Ми не повинні забувати ті категорії, які також свого часу платили життям та здоров’ям, долаючи  наслідки Чорнобильської катастрофи. Вони також потребують допомоги та уваги до їхньої долі зі сторони держави.

В тексті Звернення написано, що «протягом останніх років в Україні значної актуальності набуло питання соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Ключовою проблемою є хронічне недофінансування з державного бюджету програм соціального захисту чорнобильців, зокрема, в частині виплати пільгових пенсій, надання пільг на купівлю медикаментів, забезпечення санаторно-курортним лікуванням, тощо.

Одночасно з проблемою хронічного дефіциту державного фінансування вищезазначених програм існує проблема, що стримує надходження благодійної допомоги чорнобильцям від міжнародних благодійних фондів та організацій. А саме - кошти, які отримуються від міжнародних фондів як благодійна допомога на користь чорнобильців, підпадають під оподаткування податком на доходи фізичних осіб.

Така ситуація нівелює стимули міжнародних фондів до надання благодійної допомоги чорнобильцям, а у разі надання такої допомоги - 18% (що є значною сумою) йде на сплату податку на доходи фізичних осіб.

Враховуючи вищевикладене, а також численні звернення організацій і фондів, що опікуються громадянами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, прошу Вашого сприяння у розробці та якнайшвидшому внесенні на розгляд сесії Верховної Ради України законопроекту “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування благодійної допомоги особам, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, в якому передбачити норму про зменшення величини оподатковуваного доходу на суму отриманої благодійної допомоги».

Повернутись Створено: 4 жовтня 2016 року, 09:25 Переглядів: 575

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація