21 листопада, о 11.00 в приміщенні обласної Ради (209 кабінет) відбудеться засідання постійної комісії з питань бюджету, фінансів та обласних програм 

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Звернення про зміни оподаткування благодійної допомоги чорнобильцям схвалили депутати обласної Ради Роздрукувати

На 10-й черговій сесії обласної Ради депутатами підтримане рішення про «Звернення до Голови Верховної Ради України Андрія Парубія та Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана щодо ініціювання внесення змін до Податкового кодексу України стосовно деяких питань оподаткування благодійної допомоги отриманої громадянами, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Ініціатором виступив депутат обласної Ради, голова постійної комісії з питань бюджету, фінансів та обласних програм обласної Ради Геннадій Мазур.

- Від чорнобильських та інших організацій є звернення про те, що благодійна допомога, яка надається чорнобильцям в кінці року, включається до сукупного оподаткованого доходу і оподатковується зі ставкою 18% податку з доходів фізичних осіб, - розповідає Геннадій Федорович. - Також сьогодні є і петиція, яка направлена до Президента України. Тому я став ініціатором питання про те, щоб від податку з доходів фізичних осіб звільнялися не лише учасники АТО, але і чорнобильці. Ми не повинні забувати ті категорії, які також свого часу платили життям та здоров’ям, долаючи  наслідки Чорнобильської катастрофи. Вони також потребують допомоги та уваги до їхньої долі зі сторони держави.

В тексті Звернення написано, що «протягом останніх років в Україні значної актуальності набуло питання соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Ключовою проблемою є хронічне недофінансування з державного бюджету програм соціального захисту чорнобильців, зокрема, в частині виплати пільгових пенсій, надання пільг на купівлю медикаментів, забезпечення санаторно-курортним лікуванням, тощо.

Одночасно з проблемою хронічного дефіциту державного фінансування вищезазначених програм існує проблема, що стримує надходження благодійної допомоги чорнобильцям від міжнародних благодійних фондів та організацій. А саме - кошти, які отримуються від міжнародних фондів як благодійна допомога на користь чорнобильців, підпадають під оподаткування податком на доходи фізичних осіб.

Така ситуація нівелює стимули міжнародних фондів до надання благодійної допомоги чорнобильцям, а у разі надання такої допомоги - 18% (що є значною сумою) йде на сплату податку на доходи фізичних осіб.

Враховуючи вищевикладене, а також численні звернення організацій і фондів, що опікуються громадянами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, прошу Вашого сприяння у розробці та якнайшвидшому внесенні на розгляд сесії Верховної Ради України законопроекту “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування благодійної допомоги особам, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, в якому передбачити норму про зменшення величини оподатковуваного доходу на суму отриманої благодійної допомоги».

Повернутись Створено: 4 жовтня 2016 року, 09:25 Переглядів: 638

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація