Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

  • Обласна Рада створила сім постійних комісій

    Впродовж роботи першої сесії обласної Ради депутати розглянули та прийняли 65 голосами питання про утворення та склад постійних комісій. Постійні комісії є органами Ради та обираються нею на строк її повноважень. Постійні комісії Ради діють відповідно до статті 47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Регламенту та н ....

  • Вячеслава Соколового обрано головою обласної Ради 8 скликання

    Під час засідання першої сесії обласної Ради 8 скликання до бюлетеня для таємного голосування з виборів голови обласної Ради були включені кандидатури від політичної партії «Українська стратегія Гройсмана» Вячеслав Соколовий та від політичної партії «Європейська солідарність» Андрій Гижко. За результатами таємного голосув ....

  • Прийнято новий Регламент обласної Ради 8 скликання

    На першій сесії обласної Ради 8 скликання депутати розглянули та затвердили новий Регламент обласної Ради. Пропозицію щодо нової редакції вніс депутат Володимир Кістіон. Перед присутніми виступив депутат Владислав Скальський. – Новий регламент збільшує частоту проведення сесій – депутатам доведеться працювати більше. Підвищується які ....

Звіт депутата обласної Ради Геннадія Мазура за 2016 рік Роздрукувати

Голова постійної комісії обласної Ради з питань бюджету, фінансів та обласних програм Геннадій Мазур прозвітував перед виборцями Тростянецького району про свою депутатьску діяльність. У звіті зупинився на основних аспектах роботи на посаді голови постіної комісії обласної Ради, яка провела найбільше засідань – 38.  Як депутат Геннадій Мазур підготував 8 депутатських звернень: щодо поширення експерименту з фінансового забезпечення реконструкції, поточного ремонту автомобільних доріг загального користування державного значення на всю територію України; щодо внесення змін до Комплексної цільової програми соціального захисту населення Вінницької області на 2016-2018 роки; щодо врегулювання питання перерахунку пенсій ветеранам органів внутрішніх справ; щодо внесення змін до Податкового кодексу України щодо зарахування податку на доходи фізичних осіб до відповідних місцевих бюджетів за місцем реєстрації фізичної особи - платника податку; щодо збільшення загального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації на лікування дітей інфікованих гепатитом, про внесення змін до Положення про порядок використання коштів обласного бюджету для надання грошової допомоги громадянам, щодо ініціювання внесення змін до Бюджетного кодексу України в частині зміни пропорцій зарахування податку на доходи фізичних осіб до бюджетів різних рівнів; щодо ініціювання внесення змін до Податкового кодексу України; щодо деяких питань оподаткування благодійної допомоги отриманої громадянами, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

 

Громадська приймальня Геннадія Мазура

Геннадій Федорович завжди повторює: «У центрі уваги повинна бути людина» і у своїй депутатській роботі незмінно сповідує це твердження, намагаючись бути максимально відкритим. Тож громадяни з будь-якою проблемою можуть звернутися до громадської приймальні Геннадія Федоровича та розраховувати на допомогу депутата.

Під час особистих зустрічей із депутатом громадяни просять про соціальний захист, оплату медичного обслуговування, облаштування прибудинкових територій, ремонт доріг, вирішення бюрократичних питань тощо. Стоячи на варті інтересів людей, які довірили йому представляти їхні інтереси в Вінницькій обласній раді, Геннадій Федорович не залишає поза увагою жодне звернення, жодне прохання.

– Я регулярно проводжу особисті прийоми громадян в усіх населених пунктах свого виборчого округу. Люди звертаються з різних питань, переважно просять про матеріальну допомогу. Я прислухаюся до їхніх проблем, бо допомогти – мій прямий обов’язок, – розповів Геннадій Мазур.

В багатьох випадках, прагнучи допомогти, Геннадій Федорович не шкодує власних коштів. Наприклад, на одному з прийомів до обласного обранця звернувся 63-річний переселенець з Донецька Олексій Мігдаль, який пережив безкінечні обстріли рідного міста та допити окупантів-сепаратистів. А переїхавши у мирне село Глибочок Тростянецького району ледь не помер від інфаркту. Під час особистої зустрічі з депутатом переселенець у відчаї повідомив, що знаходиться за крок від смерті.

– Коли почув про його біду, не замислюючись, пообіцяв допомогти. Вчинити якось інакше я просто не мав права. Адже що може бути дорожче за життя людини? Завжди стараюся допомагати всім, хто потребує медичного, соціального захисту. Зрозуміло, що я не можу підставити плечі всім, хто цього потребує. Я розумію, що не можу вирішити всі проблеми, але як депутат обласної Ради стараюся надавати посильну допомогу своїм виборцям, жителям області та й усієї України, – пояснив «батьківщинівець».

З власної кишені він оплатив Олексію Мігдалю обстеження та операцію на серці.

– До Геннадія Мазура мені порадила звернутися знайома. Сказала: «Сходи до нього. Він – хороша людина. Обов’язково допоможе». І таки допоміг: і морально, і фінансово, – крізь сльози розповідає переселенець. - Якби не Геннадій Федорович, я б уже не розмовляв тут з вами. Він за мене, як за себе, переживав. Всі організаційні та фінансові питання він узяв на себе. Я б зі своєю пенсією ніколи б не зміг назбирати цю суму. Витратив він щонайменше 100 тисяч гривень!

Окрім надання матеріальної допомоги, Геннадій Федорович переймається і соціальним захистом населення, благоустроєм округу, розвитком освіти тощо.

– Я намагаюся допомогти людям, надаючи їм з сімейного бюджету допомогу, відгукуюся на проблеми шкільних і дошкільних навчальних закладів: купую опалювальні котли, прожектори, електроплити, комп’ютери, оргтехніку, спортінвентар, ремонтую дороги та інше. Від цього маю моральне задоволення, - посміхається депутат.

Так, Геннадій Федорович регулярно допомагає ремонтувати дороги. Наприклад, торік у жовтні, перед місцевими виборами, Геннадій Мазур залатав відрізок дороги до села Тростянчика. А після виборів, уже будучи головою бюджетної комісії і заступником голови фракції «Батьківщина» в обласній Раді, він знайшов кошти для здійснення ямкового ремонту на трасі Тростянець – Тростянчик.

Цього літа депутат посприяв виділенню коштів з обласного бюджету на ремонт дороги в селі Глибочок Тростянецького району. В дороги села було закладено 150 тонн асфальту. Також депутат всіляко сприяє ремонту доріг від смт Тростянця до села Ободівка, де наразі фактично відсутнє дорожнє покриття.

Минулої весни із важливою проблемою зіткнулася Демидівська середня загальноосвітня школа. На початку березня у школі почали виходити з ладу газові котли, постало питання про їх заміну, за допомогою звернулися до Геннадія Федоровича. «Батьківщинівець» виділив 20 тисяч гривень на придбання одного котла, а на придбання іншого гроші виділила сільська рада. Через два тижні котли доставили в школу і  встановили їх замість старих.

– Найголовніше для школи – це тепло, щоб діти могли вільно себе почувати, навчатися, займатися спортом, проводити різні виховні заходи, – сказав Геннадій Мазур.

Колектив школи безмежно вдячний депутатові, тим більше, що це не перша його допомога навчальному закладу.

– Першим його подарунком була супутникова антена для телевізора та безкоштовна екскурсія в дендрологічний парк «Софіївка» в місті Умань. Також перед Новим Роком Геннадій Федорович привіз і особисто вручив всім учням школи новорічні подарунки, привітавши всіх зі святом. А в спортивну залу, де ми проводимо всі свята, доставив і встановив прожектори для освітлення, тому що в залі було затемно, – розповіла директор Демидівської школи Любов Баламут.

Також за сприяння депутата в селі Демидівка відкрито сучасний спортивний майданчик. Геннадій Федорович наголошує, що безмежно вдячний ДПДГ «Олександрівське», яке взяло на себе фінансову сторону питання. Окрім того, завдяки обласному обранцю, сучасний спортивний майданчик зі штучним покриттям будується і в смт Тростянці.

Геннадій Федорович переконаний, що підтримка молодшого покоління – незмінний обов’язок кожного депутата. Нещодавно депутат завітав до Оляницького дитсадочка на свято осені та вручив діткам ноутбук. А малеча з дитсадка села Гордіївка отримала в подарунок від депутата купу іграшок.

– Кожен дорослий повинен піклуватися про юне покоління. Я сам радію, коли бачу, що радості дітей немає меж! – поділився враженнями депутат.

Також Геннадій Федорович старається приділити увагу і старшому поколінню, при чому не лише на 9 Травня, а просто так – без причини.

– Ми повинні вшанувати наших бабусь та дідусів. Вони потребуть нашої допомоги, вони потребують спілкування, – підкреслив Геннадій Мазур.

Підтримка солдатів АТО

Геннадій Мазур впевнений, що в умовах жахливої військової агресії на Сході країни дуже важливо підтримувати солдатів, які захищають територіальну цілісність держави, ризикуючи власним життям.

– Я б собі не пробачив, якби сидів склавши руки, коли в країні війна. Це позиція моя та моєї дружини. Тому маємо бажання і можливість сприяти перемозі наших воїнів над агресором. Ще не було жодного разу, коли відмовив би волонтерам у ремонті автомобіля чи не профінансував поїздку. І для мене дико, що окремі, доволі багаті люди й керівники, відмовляють волонтерам у дизельному пальному, запчастинах, фінансовій підтримці. Вони думають, що ті мають з цього користь. Та сядьте  в мікроавтобус і поїдьте з ними на Донбас, тоді думка зміниться діаметрально протилежно, – пояснює свою позицію Геннадій Мазур.

Нині депутат активно співпрацює з благодійним фондом «Тростянеччина», волонтери якого безкорисливо допомагають нашим землякам в АТО. Проте депутат не лише допомагає матеріально, а й особисто їздить на передову, щоб підтримати солдатів та підняти їхній моральний дух. Геннадій Федорович бував на передовій вже декілька разів, після однієї з поїздок розповів журналістам, чому поїдки в АТО мають таке важливе значення.

– Я вкотре зрозумів, заради чого щоразу ризикую життям, їздячи в зону АТО. Коли бачу щирість та незламність духу наших бійців – вірю, що все буде добре. Вони надихають ще більше робити гарних справ для зміцнення незалежності нашої держави. Я роблю це за покликом серця. Ми – ті, які живемо в мирних містах, коли в країні йде війна, повинні допомагати військовим. Ми потрібні цим хлопцям, щоб вони відчували себе потрібними і розуміли, що вони там Батьківщину захищають, а не відбувають термін «від дзвінка до дзвінка», – сказав Геннадій Мазур.

Так, завдяки поїздкам депутата та волонтерів благодійного фонду «Тростянеччина», бійці 14-ї, 128-ї, 45-ї бригад та військової частини 3008 Національної гвардії України, що базується у Вінниці, отримали продукти харчування, медикаменти та військову амуніцію. Під час однієї з поїздок Геннадій Федорович довідався, що солдати, які несуть службу під Мар’їнкою, за кілька сотень метрів від ворога, які вже дев’ять місяців воюють на передовій, до цього часу не мають статусу учасника бойових дій. Скориставшись присутністю на передовій журналістів центральних телеканалів, Геннадій Федорович висловив своє обурення ситуацією. Наступного дня, після виходу сюжету в ефір, майже півтисячі бійцям та офіцерам пообіцяли до кінця місяця надати статус учасника бойових дій.

– Близько півтисячі бійців щодня, 24 години на добу, часто без відпусток, дивляться смерті у вічі - без статусу. Журналісти нас попросили розповісти про активність волонтерського руху. Ми розповіли  правду! Таким чином проблема набула розголосу на всю країну. І в результаті бійці таки отримали заслужений статус, – розповів депутат.

Під час поїздкок Геннадій Мазур разом з волонтерами відвідують бойові позиції у Мар’їнці, Новожеланному, Желанному, Очеретному, Артемівську, Костянтинівці, Соледарі, Попасній, Красногорці та Ясинуватій.

Знаючи, з якими проблемами стикаються атовці, Геннадій Федорович намагається відстоювати їхні права.

– Підтримка учасників АТО, Революції Гідності та членів їхніх родин – постійно на порядку денному в обласної влади. Адже ці люди мають отримувати весь комплекс соціальних послуг, який гарантувала їм держава. Йдеться, насамперед, про медичне забезпечення та реабілітацію, придбання та будівництво житла, працевлаштування та стимулювання самозайнятості, надання різноманітних пільг, – каже голова постійної комісії з питань бюджету обласної Ради.

Геннадій Федорович переконаний, що усю сукупність цих важливих  питань можна вирішити лише в рамках комплексної довгострокової державної програми підтримки учасників АТО та членів їхніх сімей.

– Подібні обласні та міські програми уже існують тривалий час, в тому числі, і на рівні нашої області. Програма працює, починаючи з вересня 2015 року. Але можливості місцевих бюджетів обмежені, тож не дозволяють фінансувати різні напрями такої підтримки у повному обсязі. Коштів вистачає лише для надання одноразової матеріальної допомоги та мінімальне медичне забезпечення в рамках комунальних закладів охорони здоров’я, – пояснює  Геннадій Федорович.

Тому обласний обранець додає, що було б доцільно, аби народні депутати, представники Уряду якомога швидше розробили й прийняли Комплексну довгострокову програму підтримки учасників АТО, Революції Гідності та їхніх родин.

З невимовною шаною та глибоким смутком Геннадій Федорович завжди згадує про тих, хто віддав своє життя за незалежність України. Один з них – 44-річний житель села Скибинці Тростянецького району Олександр Черепаха, який в січні 2015 року трагічно загинув під час артилерійського обстрілу на Луганщині. Щоб увіковічити пам’ять про героя, Геннадій Мазур та керівник місцевого підприємства Сергій Тирса встановили в рідному селі атовця меморіал. Відкриття пам’ятника відбулося 9 Травня, в день відзначення 71-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Меморіал Олександру Черепасі встановлено в центрі села, поруч  з меморіалом Героя Радянського Союзу, уродженцю села Скибинці Леонтія Смовзюка. У день відкриття меморіалу разом з рідними, військовими побратимами та односельцями загиблого атовця Геннадій Мазур вклонився героям та побажав молодому поколінню ніколи не бачити жахіть війни.

«Субсидії шкодять економіці та принижують населення»

Геннадій Мазур переконаний, що субсидії на житлово-комунальні послуги є принизливими для людей та шкідливими для економіки.

– Гроші, які передбачили з державного бюджету на субсидії, просто не доплатили на пенсії та заробітні плати,  – пояснив обласний обранець.

Окрім того, Геннадій Федорович додає, що субсидії поглиблюють тінізацію фонду заробітної плати, що, у свою чергу, зменшує надходження до місцевих бюджетів.

– Прагнучи отримати субсидію, люди просять своїх роботодавців, щоб їм у відомість ставили занижену заробітну плату, а решту грошей беруть в конвертах. Таке зустрічається досить часто зараз, – розповів «батьківщинівець».

Варто також підкреслити, вважає Геннадій Мазур, що субсидії аж ніяк не спонукають українців заощаджувати газ.

– Якщо людина мало платить за газ, вона не думає про те, щоб менше його витрачати, а навпаки використовує його надміру. В таких умовах в Україні просто немає сенсу започатковувати енергозберігаючі програми, адже ніхто не переймається збереженням природних ресурсів. Це сумно, тому що весь світ цим переймається, а ми навпаки – розбазарюємо ресурси, – розповів Г.Мазур.

Депутат також наголосив на тому, що субсидії не монетизовано. Обласний обранець вважає, що через субсидії лише прикривають корупційні схеми, і через них вимиваються кошти з бюджету.

– Люди не отримують гроші на руки, бо субсидії даються на папері, віртуально. Кошти виділяються з бюджету безпосередньо НАК «Нафтогаз», «Укргазвидобування» та іншим компаніям, де спостерігається найбільша корупція, – зазначив «батьківщинівець».

З огляду на вищеперераховане, Геннадій Федорович вважає, що ефективнішим був би шлях встановлення чесних тарифів на житлово-комунальні послуги та індексація зарплат і пенсій, адже тоді у громадян була б можливість оплачувати послуги ЖКГ самостійно. Також економіка отримала б гроші через підвищення платоспроможності людей.

– Субсидії шкодять економіці та принижують людей! Дайте людині достойну зарплату, хорошу пенсію, і вона сама заплатить за спожиті послуги. В іншому разі споживач постійно перебуває на гачку в держави, залежить від державної подачки. Таким чином держава може маніпулювати будь-якими умовами отримання субсидій, – висловився заступник фракції «Батьківщина» у Вінницькій облраді.

Геннадій Мазур пояснює, що замість субсидії ті, хто володіє великими квартирами та будинками, можуть платити більше, а малозабезпечені мають отримувати окупну ціну на газ, яка не завдає збитку газодобувним компаніям, але й не потребує введення субсидій, оскільки люди платитимуть адекватну ціну за послуги ЖКГ.

– Як наслідок – кошти вивільнені з субсидій, можна буде направити на збільшення заробітних плат і пенсій та започаткувати програми енергозбереження, – підсумував депутат.

«Необхідно повернути пільгове оподаткування для малих фермерських господарств»

Україні потрібно створювати умови для відродження бізнесу та появи нових робочих місць, а не знищувати фізичних осіб-підприємців та малі і середні ферми. Але нові зміни до податкового кодексу унеможливлюють цей процес.

На думку голови бюджетної комісії обласної Ради Геннадія Мазура, ситуація із тим, що у Законі про Державний бюджет на 2017 рік через скасування пільгової системи оподаткування аграрії втратили 24 мільярди гривень, натомість - повернуто лише 4 мільярди гривень, але й ті віддані великим агрохолдингам, дозволить мати надприбутки потужним підприємствам та фактично ставить на межу знищення малих фермерських господарств.

Не можна не спостерігати без обурення за тим, що аграрні монополісти, які володіють сотнями тисяч гектарів сільськогосподарської землі, лобіюють впровадження продажу землі, що може позбавити Україну шансу на економічним підйом.

Геннадій Мазур зазначає,  що для всіх розвинених аграрних країн головна складова аграрної економіки – це фермерські господарства та особисті селянські господарства. Зокрема у Польщі та Австрії працюють понад  3 млн. сімейних ферм, а в Україні довели їх кількість практично до 43 тисяч господарств. І це парадокс, адже за даними Світового Банку, кількість сільського населення США становить 19%, країн ЄС – 25%, в той час як України – 31%. Це означає, що українське населення, в першу чергу, потребує належних умов для успішної діяльності в галузі сільського господарства та значної підтримки держави.

Україна має перетворитися не на сировинну країну, а на державу, яка експортує готову сільськогосподарську продукцію, як це робить, наприклад, Польща або та сама Австрія, куди ми постачаємо гарбузове насіння, зерно, олію, а натомість отримуємо кінцевий продукт переробки.

За підрахунками експертів, сьогодні країна торгує сільгоспсировиною – пшеницею, кукурудзою, ріпаком – та отримує від експорту в аграрній сфері лише 18 мільярдів доларів замість 180 мільярдів, які можна було б отримати при торгівлі готовою продукцією з цієї сировини.

Як підсумував Геннадій Мазур, земля  є головним ресурсом для підняття економіки України, для створення робочих місць в державі та наповнення бюджетів усіх рівнів. І якби ми проводили політику ефективного використання землі, сьогодні нам ніякий МВФ не був би потрібен.

Варто нагадати, що політична партія «Батьківщина» є послідовним противником продажу сільськогосподарської землі. Адже, наприклад, в  Канаді, в державній власності перебуває 90% сільськогосподарської землі, натомість в Україні цей показник значно менший – 35%.

 

 

 

Повернутись Створено: 13 лютого 2017 року, 17:35 Переглядів: 1811

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація