Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

  • Вячеслав Соколовий провів розширене засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування

    21 березня відбулося розширене засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради. Засідання провів голова обласної Ради Вячеслав Соколовий. Участь у засіданні взяли начальник обласної військової адміністрації Сергій Борзов і їхні заступники, Вінницький міський голова Сергій Моргунов, голови районних рад, сільс ....

  • Голова обласної Ради Вячеслав Соколовий - в ефірі телеканалу ВІТА

    Рік повномасштабної війни в Україні, сповнений важливих дат, багато з яких нагадують про трагедії та переломні події. Кожен може назвати моменти, які за цей час запам’яталися найбільше. Про важливі події для нашого регіону та про те, як боролася Вінницька область у найважчий для України рік, – в інтерв’ю голови обласної Ради Вяче ....

  • Обласна Рада оголошує конкурс для закладів освіти на отримання грантів

    Вінницька обласна Рада оголошує конкурс на отримання грантів для закладів вищої освіти, фахової передвищої світи, професійної (професійно-технічної) освіти, загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти (у т.ч закладів міської та сільської місцевості) за темою: «Розробка та застосування інформаційних та інноваційних технологій в упр ....

Звіт депутата обласної Ради Ігоря Хміля про виконання повноважень протягом 2018 року Роздрукувати

Свою політичну діяльність розпочав у жовтні 2015 року, коли вперше був обраний депутатом Вінницької обласної Ради від Об’єднання «Самопоміч». Влітку 2017-го набув повноважень заступника голови Вінницької обласної Ради.

Моя діяльність, передусім, спрямована на відстоювання інтересів територіальних громад Тростянецького, Бершадського, Теплицького, Гайсинського районів та міста Ладижина. Постійно комунікую з жителями області й несу відповідальність за доручення у межах моїх повноважень, які отримую від виборців.

Зробив свідомий вибір – поєднати роботу з навчанням, тож протягом трьох років навчався. Відтепер я – дипломований магістр кафедри парламентаризму та політичного менеджменту Національної академії державного управління при Президентові України.

Депутатська робота

Впродовж минулорічної депутатської діяльності не пропустив жодного з 8 проведених пленарних засідань Вінницької обласної  Ради 7 скликання. Шість разів виступав під час сесій з питань порядку денного та у «Різному». Відвідую засідання сесій підопічних мені територіальних громад.

2018 року провів п’ять виїзних прийомів громадян та три прийоми в приміщенні обласної Ради згідно з графіком особистого прийому. Під час прийомів отримав від громадян як усні звернення, так і письмові. Проблеми, порушені у більшості з них, уже вдалося вирішити. Всі питання були розглянуті й опрацьовані в межах моїх повноважень.

В інтересах громадян мною складено та направлено 12 депутатських звернень до різних інстанцій, зокрема: до керівництва Головного управління Національної Поліції у Вінницькій області, до Департаменту захисту економіки у Вінницькій області ГУ НП у Вінницькій області, до Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області, Головного управління Державної фіскальної службу у Вінницькій області, Прокуратури Вінницької області, Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області, Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області, Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства, тощо.

Проблеми громадян, котрі звертаються до мене на особистих прийомах – це лакмусовий папірець загального стану справ у нашій країні.

У пайовиків горе-орендарі фіктивними способами відбирають землю або несправно сплачують за неї. Сільські голови користуються повноваженнями у власних інтересах. Перевантажені фури агрохолдингів «розбивають» сільські дороги, руйнують будинки. Жителі районів потребують постійного юридичного супроводу. Про нарікання в системі освіти та охорони здоров’я у провінції чи не на кожному прийомі чую від земляків. Є проблема в області з нестачею кваліфікованих кадрів. Але, мушу констатувати, що здебільшого люди просять грошей: хто на лікування, а хто на покращення матеріального становища.

За матеріальною допомогою звернулися 190 громадян. Із депутатського фонду протягом 2018 року надано грошової допомоги на суму 134 тис. грн.

За звітний рік депутатської діяльності ініціював, розробив та подав на розгляд сесії обласної Ради 12 проектів рішень. Усі вони були включені до порядку денного пленарних засідань.

Серед прийнятих на пленарних засіданнях Ради рішення:

- Про створення офіційного веб-сайту та обов’язкове оприлюднення інформації на офіційному веб-сайті Комунальною організацією «Обласний фонд сприяння інвестиціям та будівництву».

- Про інформацію прокурора Вінницької області щодо результатів діяльності органів прокуратури області за 2017 рік.

- Про затвердження розпоряджень голови обласної Ради з питань комунальної власності.

- Про ініціювання перед загальними зборами акціонерів проведення незалежного аудиту фінансово-господарської діяльності та оцінки майна Приватного акціонерного товариства «Вінницяфармація».

- Про затвердження розпоряджень голови обласної Ради з питань бюджету та фінансів.

- Про затвердження розпоряджень голови обласної Ради з питань нагородження відзнаками Верховної Ради України.

- Про затвердження розпоряджень голови обласної Ради з питань комунальної власності.

- Про затвердження розпоряджень голови обласної Ради з питань комунальної власності.

- Про затвердження розпоряджень голови обласної Ради з питань бюджету та фінансів.

- Про інформацію прокурора Вінницької області щодо результатів діяльності органів прокуратури області.

- Про Бюджетний регламент Вінницької обласної Ради 7 скликання.

- Про звернення депутатів Вінницької обласної Ради 7 скликання до Президента України, Кабінету Міністрів України та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

У сесійній залі мої проекти рішень були підтримані більшістю депутатів обласної Ради. Частина моїх ініціатив вже втілюється в життя.

Влітку минулого року про результати роботи Головного управління Національної поліції у Вінницькій області перед депутатами обласної Ради звітував полковник поліції Олександр Цимбалюк. Він повідомив, що головною проблемою є водіння у стані алкогольного та наркотичного сп’яніння. Аби обговорити шляхи вирішення проблеми, ініціював одразу ж засідання круглого столу із фахівцями і керівниками усіх сторін.

Вчасне та оперативне визначення наркотичного сп’яніння у водія дозволяє патрульним запобігти злочинності та смертності на дорогах Вінниччини. В Україні відсутні заклади для проведення медоглядів водіїв. Тож ініціював, щоб відповідні лабораторії, які визначають та фіксують стан наркотичного чи алкогольного сп’яніння у водіїв, працювали цілодобово.

На одному із засідань Конкурсної ради я озвучив питання відсутності контролю за використанням грошей, що виділяються громадам на реалізацію проектів в рамках Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад. Переконаний, проекти-переможці повинні проходити своєрідну перевірку: аналіз та експертизу, аби визначити чи були цільово освоєні кошти.

Мною була також запропонована ініціатива щодо національної безпеки України. Полягає вона в наступному: в разі нападу окупантів – розпочинати воєнні дії. Щоб не було ніяких політичних впливів на ситуацію в країні, повинен бути прийнятий Закон України, який закликатиме миттєво захищатися від ворога.

Минулого року подав до розгляду депутатського корпусу проект рішення «Про бюджетний регламент Вінницької обласної Ради 7 скликання». Запропонований мною бюджетний регламент передбачає прозорість на всіх етапах бюджетоскладання шляхом залучення громадськості та депутатів обласної Ради до процесу формування головного фінансового документа області. Адже стаття 119 Конституції України визначає обов’язок влади – взаємодіяти з народом. Пересічний громадянин регулюватиме процесом складання обласного бюджету. Тобто жителі Вінниччини матимуть можливість через представників громадськості, які будуть учасниками робочих груп, вносити свої пропозиції. Громадські слухання не матимуть юридичної сили, але нестимуть інформативний та рекомендаційний характер. І це вже є дуже важливим для суспільства, адже громада матиме можливість вносити до обговорень значущі для простого населення області питання.

Наразі проект рішення про бюджетний регламент опрацьований на постійних комісіях обласної Ради.

Робота як заступника голови Вінницької обласної Ради

Займаючи цю посаду, виконую представницьку функцію влади на рівні області та країни загалом. Організовую і забезпечую реалізацію повноважень обласної Ради з питань:

– затвердження стратегії збалансованого регіонального розвитку Вінницької області, програми соціально-економічного розвитку області, обласного бюджету;

– розвитку промисловості, підприємництва, інвестиційної політики;

– регуляторної діяльності;

– житлово-комунального господарства та енергозбереження;

– охорони здоров'я населення, соціального захисту та зайнятості населення;

– законності та боротьби з корупцією;

– інформаційного простору.

Беру участь у робочих групах, виїзних комісіях, апаратних нарадах, у засіданнях Ради церков та в роботі тимчасових комісій.

В рамках виконання депутатських обов’язків та повноважень заступника голови Вінницької обласної Ради долучався до міжнародних зустрічей з офіційними делегаціями.

У серпні взяв участь у міжнародних перемовинах про перспективи будівництва високошвидкісної магістралі, яка з’єднає два моря і сім країн. Учасникам пропонується створення (без участі Росії) сучасного Шовкового шляху – від Китаю до країн Європи. Українська частина високошвидкісної магістралі пролягатиме Одеською, Вінницькою, Хмельницькою, Тернопільською та Львівською областями і на перший час забезпечить роботою 80 тис. людей.

2018 року пройшов стажування в міжнародних інституціях Європи у рамках проекту «Парламенти світу. Міжнародні установи».  Відвідали Європарламент,  Європейський Суд із Прав Людини, Раду Європи. Мені видалась унікальна можливість отримати досвід та знання, послухати лекції та поспілкуватися з офіційними представниками політико-правової сфери Європи.

Кілька разів протягом 2018 року, представляючи Вінницьку обласну Раду, брав участь у відкритих слуханнях Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) з приводу тарифів.

Долучився також до форуму «Децентралізація: від об’єднання до розвитку», який проходив у Житомирі за участі віце-прем’єр-міністра, Міністра регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ Геннадія Зубка.

Протягом декількох років розглядалося питання припинення приватизації пакету акцій «Вінницяфармації» в кількості 28 327 720 штук. Вінницька обласна Рада мала частку в статутному фонді підприємства. Способом приватизації був запропонований «продаж на фондовій біржі на аукціоні за методом покрокового зниження ціни», де пропонувалось свідомо занизити вартість акцій до 30%. А це означає, що номінальна вартість акції коштуватиме не 0,25 гривні, а лише 0,175 гривні. Таким чином вартість пакету акцій коштуватиме не 7081930 гривень, а лише 4957351 гривень. Окрім того, на проведення підготовки до продажу акцій планувалося виділити кошти з обласного бюджету необхідні для проведення приватизації об'єкта. Дізнавшись це, ми фракцією «Самопомочі» в обласній Раді ініціювали проведення незалежного аудиту ринкової вартості акцій ПрАТ «Вінницяфармація», наявного майна товариства та його вагому цінність й змусили прозвітувати підприємство з питань фінансово-господарської діяльності.

Близько 3 млн грн обласна Рада могла втратити. Тому навколо цього відбувалися тривалі дискусії і питання довгий час не розглядались, знімалось і переносилось. На останніх двох зборах за дорученням голови обласної Ради Анатолія Олійника був присутній я, як його заступник. Мені вдалося повернутися до початкової ціни 28,2 коп. за акцію. Наразі Вінниччина отримала суму у 8 мільйонів 247 тисяч гривень в обласний бюджет.

Робота з депутатською фракцією

Координував розробку спільних планів роботи депутатської фракції, Вінницької обласної та районних партійних організацій, а також громадських організацій «Об’єднання «Самопоміч». Під час засідань депутатської фракції напрацювали та розробили чимало проектів рішень, які згодом виносились на розгляд сесії Вінницької обласної Ради. Детально вивчаються та обговорюються питання порядку денного напередодні  пленарних засідань та в міжсесійний період.

Громадянська позиція

До набуття депутатських повноважень більше 10 років займаюся благодійною та меценатською діяльністю. У колі своїх друзів і знайомих маю чимало людей, які, не оприлюднюючи своїх імен і прізвищ, активно займаються благодійністю. І щоразу, коли до мене звертаються з приводу соціальних, спортивних чи культурних проектів, находжу можливість підтримати їх.

Став ініціатором створення благодійного фонду «Добродар», який працює за напрямами: допомога воїнам АТО та мирним жителям прифронтових сіл та селищ, підтримка спортивних ініціатив та змагань різних рівнів Вінницької області, реалізація соціальних проектів, допомога храмам Української православної церкви та оновлення матеріально-технічної бази освітніх закладів Тростянецького району. Через Благодійний фонд «Добродар» ми закуповуємо форму для спортсменів, книги для бібліотек, комп’ютерні прилади для шкіл, іграшки та найнеобхідніше для садочків, надаємо обладнання лікарням, допомагаємо освітленням закладам культури і спорту, беремо участь у проведенні фестивалів, мистецьких заходів, персональних виставок тощо. Пишаюся тим, що Благодійний фонд «Добродар» відзначений бурштиновою статуеткою «Янгол Добра», а 2018 року став лауреатом в номінації «Регіональна благодійність». Це високе визнання нашої спільної роботи на благо громад і людей, які потребують нашої турботи.

Детальнішу інформацію про мою діяльність можна переглянути на моїй сторінці та профілі у соціальній мережі:

https://www.facebook.com/profile.php?id=100009761110735

https://www.facebook.com/chmilofficial/

Прийом громадян як депутатом обласної Ради здійснюється:

перша середа місяця – обласна Рада, приймальня громадян (каб. 101)

третя середа місяця – в районах області (згідно з додатковим графіком)

Години прийому: 10:00-13:00

Адреса прийому: вул. Соборна, 37,  смт. Тростянець, Вінницька область.

 

Повернутись Створено: 29 березня 2019 року, 16:02

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація