Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

Звіт депутата обласної Ради Ігоря Хміля Роздрукувати

Шановні виборці, колеги, друзі! Звітую перед вами про свою роботу за 2016 рік як депутата обласної Ради 7 скликання

На місцевих виборах в жовтні 2015 року я був обраний депутатом Вінницької обласної Ради вперше. Увійшов до десятки депутатів із найбільшою кількістю голосів від виборців. Член постійної комісії облради з питань законності, боротьби з корупцією, люстрації, регламенту та депутатської діяльності. Працюю в обласній Раді на постійній основі на посаді заступника керівника апарату обласної Ради.

Входжу в депутатську фракцію «Об’єднання «Самопоміч» - від партії до обласної Ради обрано сім представників при загальній кількості обласних депутатів 84. Відзначу, що всі рішення депутати обласної Ради від «Об’єднання «Самопоміч» приймають колегіально, перед сесіями завжди проводимо засідання фракції.

На рівні облради я відстоюю інтереси територіальних громад Тростянецького, Бершадського, Теплицького, Гайсинського районів та міста Ладижина.

Постійно спілкуюся з мешканцями області й несу відповідальність за доручення, які отримую від виборців. Зокрема, отримавши листи-звернення від мешканців про злочинну вирубку лісів та врахувавши жахливий стан із залісненням та вирубкою цілих масивів у нашій області, підготував та виніс на розгляд депутатського корпусу пропозицію про заборону перевезення лісу транспортом, який не обладнаний системою навігації. Система дистанційного відслідковування руху автотранспорту, на мій погляд, унеможливить несанкціоновану вирубку лісів у комунальних лісових господарствах і покладе край злочинному обезлісненню області. Адже Вінницька область вважається малозалісненою, бо площа лісів становить лише 12% її території. Крім того, відповідний проект рішення передбачає постійне оприлюднення інформації про те, де, як і коли здійснюються заплановані санітарні чистки лісу.

Але чи не найболючішою темою, яка порушуються на кожній зустрічі з людьми, є недолуга система охорони здоров’я. Парадоксальність ситуації полягає в тому, що лікування, особливо це стосується випадків, коли потрібне оперативне втручання, чи проведення хіміотерапій, коштує в десятки, а то й сотні разів більше, аніж люди отримують зарплати і пенсії. Жоден особистий прийом депутата не обходиться без заяв про надання матеріальної допомоги на лікування.

Розуміючи, що разовою допомогою систему охорони здоров’я не вилікувати, вніс на розгляд депутатів кардинальне для нашої області рішення: цілковитий облік благодійних внесків та пожертв, які не завжди добровільно (правду ніде подіти!) вносяться на рахунки лікарень та благодійних організацій, з якими вони працюють, і абсолютно прозоре використання таких коштів. За неофіційними підрахунками, якби кожен мешканець області раз на рік вніс 35 грн. благодійних внесків на охорону здоров’я, цих коштів вистачило б на покриття необхідної суми для ефективної роботи системи охорони здоров’я. Але ж кожен, хто звертається до лікаря, сплачує значно більше за рентген, довідки, аналізи, флюорографію тощо. Проконтролювати потік внесків при нинішній ситуації практично неможливо, бо вони можуть «розтягуватися» по кишенях. Тому, допоки страхова медицина у нас не запрацювала, вважаю за необхідність повністю унеможливити готівковий обіг благодійних внесків шляхом встановлення безготівкових терміналів на територіях лікарень, які перебувають у спільній комунальній власності громад. Таке рішення прийняте облрадою в грудні 2016 року і за цим послідувало прийняття відповідного рішення і в Тростянецькому районі. В Тростянецькій центральній районній лікарні зараз всі кошти як благодійні внески сплачуються через термінал, тож Тростянецький район перший, що запровадив цей досвід на рівні районної лікарні.

З 2016 року проводив роботу з виплати багаторічної заборгованої заробітної плати працівникам Тростянецького спиртзаводу, які зверталися до мене як в індивідуальному порядку, так і колективно. Мушу визнати, що це питання вирішується дуже складно через те, що підприємство перебуває у стані банкрутства, проте позитивне вирішення проблеми в деяких випадках вже є.

Таку роботу вбачаю набагато ціннішою, аніж позування перед камерами, піар в ефірі, галасливі заяви в газетах та багаточисельні світлини, «аби люди не забули про такого депутата».

Однорічний досвід роботи у якості депутата свідчить про те, що боротися за принципові позиції варто і впевненості тому надають факти, коли відповідні звернення вже мають позитивний результат. Як приклад - наведу факт того, що Вінницька обласна Рада прийняла ініційоване мною звернення до Верховної Ради України, Президента України та Прем’єр-Міністра щодо якнайшвидшого вирішення питання про затриманих активістів в Україні. Відповідне звернення  було прийнято на сесії облради 15 липня 2016 року.

Користуючись повноваженнями депутата обласної Ради, виступив ініціатором важливого політичного звернення до органів центральної влади в Україні щодо заходів посилення обороноздатності країни в умовах фактичної агресії з боку сусідньої Росії. У цьому зверненні запропоновано встановити, що єдиною можливою відповіддю на будь-які види порушення територіальної цілісності, суверенітету, незалежності та конституційного ладу в Україні з боку озброєних груп людей інших держав, або таких, які неможливо ідентифікувати з будь-якою державою, може бути виключно збройний опір. Така трактовка потребує внесення змін до багатьох законодавчих актів, але це вкрай необхідно, щоб ситуація з анексією Криму, яка сталася в лютому 2014 року, більше ніколи не повторилася.

Ініціював проект рішення про збільшення фінансування 59-ї окремої мотопіхотної бригади ЗСУ, яка брала участь в антитерористичній операції. Справа в тому, що командир військової частини В.Осипчук звернувся до мене, як депутата, з листом про збільшення фінансування частини в рамках Комплексної оборонно-правоохоронної програми «Безпечна Вінниччина — взаємна відповідальність влади та громад». За програмою на військову частину передбачалося виділити 1 млн грн з обласного бюджету. Але при аналізі з’ясувалися потреби, як мінімум, в два рази вищими. Тож за мого наполягання в рамках обласної програми частина отримає 2,6 млн грн для своїх потреб.

Будучи на посаді в обласній Раді, не полишаю свою волонтерську діяльність, якою займаюся від початку протистояння на сході, з 2014 року. Поїздки на схід протягом 2016 року здійснював регулярно. Всі волонтерські вантажі на лінію розмежування доставляю особисто, разом з друзями й побратимами – учасниками АТО, які зараз повернулися до мирного життя.

Пишаюся тим, що під час пленарного засідання обласної Ради 26 лютого 2016 року від АТОвця Віктора Хом'яка отримав почесну відзнаку «Бойовий волонтер України. Янгол світла та добра». За активну громадську позицію, постійну волонтерську діяльність та особистий внесок в організацію соціально-психологічної та матеріальної допомоги ЗСУ маю Подяки від Начальника Генерального Штабу, Київської спілки ветеранів АТО, полку «Азов», 14-ї окремої механізованої бригади, батальйону «Айдар». Дорога на схід довжиною тисячі кілометрів триває вже два роки і волонтерська робота триватиме до того часу, поки хлопцям-патріотам буде потрібна підтримка і допомога.

Свою роботу в обласній Раді здійснюю на постійній основі, тож у міжсесійний період представницькі функції поєдную з організаційною роботою, проведенням різноманітних зустрічей, відряджень та супроводом іноземних партнерів, які відвідують обласну Раду. Зокрема, у лютому 2016 року від обласної Ради був делегатом установчого засідання Наглядової ради українсько-швейцарської програми з реалізації електронного урядування. У березні 2016 року був представником спільної українсько-італійської групи, яка вивчала питання управління відходами, а в липні 2016 року став керівником-модератором дводенного тренінгу-семінару з формування екологічної свідомості, який проводився спільно з італійськими  фахівцями у галузі управління відходами Марко Мартіалом та Альбертом Конфалоньєрі. Разом із головою Вінницької обласної Ради Анатолієм Олійником  у червні 2016 року брав участь у парламентських слуханнях «Транскордонне співробітництво як чинник євроінтеграційних процесів України» у Верховній Раді. Як член Президії Вінницької обласної Ради є учасником створення та розвитку Агенції  регіонального розвитку Вінницької області, яка в липні 2016 року  підписала тристоронній Меморандум про співпрацю з Агенціями регіонального розвитку Польщі та Італії.

Участь у Координаційні нараді з питань місцевого самоврядування, комісії з проведення конкурсу на заміщення вакантних посад керівників комунальних закладів охорони здоров’я та підприємств – об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Вінницької області, робота у комісії з надання грантів місцевим громадам – неповний перелік повноважень, якими наділений в обласній Раді.

Протягом 2016 року провів усі заплановані прийоми громадян та зустрічі з мешканцями. За наявними можливостями депутатського фонду надав матеріальну допомогу тим мешканцям, які по неї звернулися. На окрузі працюю за різними напрямами. Зокрема, доволі суперечлива ситуація, яка склалася в районі на початку літа минулого року через наміри агрохолдингу МХП розширювати виробничі потужності, ледь не переросла у серйозний конфлікт. Тоді ситуацію вдалося залагодити завдяки моїй пропозиції створити контактну групу і виробити спільну позицію. Ініціював встановлення відповідного фінансування з районного бюджету футбольної команди «Нива», і ця ініціатива була схвалена депутатами Тростянецької ради. У Тростянці щодня, окрім вихідних, працює приймальня, куди може звернутися кожен, хто потребує підтримки, консультації чи поради.

Про мою роботу як депутата та громадянина можна переглянути на сайті  обласної Ради та на особистій сторінці в мережі Facebook.

Повернутись Створено: 24 квітня 2017 року, 12:31

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація