Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • До завершення карантину обмежується допуск до приміщень обласної Ради та переноситься проведення чергової сесії

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з урахуванням рішення Обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуац ....

  • Уряд продовжив на всій території України дію адаптивного карантину до 22 червня

    З 22 травня в Україні стартує другий етап виходу з карантину. Обмежувальні заходи будуть скасовуватися за принципом адаптивності (тобто у кожному регіоні окремо), в залежності від ситуації на місці. Це дозволить тримати ситуацію з розповсюдженням вірусу під контролем. Про це Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив на щоденному бри ....

  • Карантин в Україні продовжено до 22 травня

    Кабінет Міністрів України продовжив карантин в Україні до 22 травня, але вже 11 травня буде скасована частина обмежувальних заходів. У кожному регіоні відбудуться різні послаблення, в залежності від епідеміологічної ситуації. Відповідне рішення було прийняте сьогодні 4 травня на позачерговому засіданні Уряду. – Пом’якшення, які ми за ....

Звіт депутата обласної Ради Лариси Білозір: «Працювати для людей – це честь. Звітувати перед громадою – це обов’язок!» Роздрукувати

В 2018 році, зробивши ґрунтовну аналітику питань та запитів районів області, я для себе окреслила відповідний план необхідної роботи та заходів для його реалізації і досягнення позитивних результатів. Протягом минулого року я концентрувалася, у першу чергу, на розвитку місцевих громад, впровадженні процесів децентралізації, підтримці соціальної сфери та допомозі людям, що потребують особливої турботи і захисту.

Враховуючи дещо критичний стан великої кількості соціально важливих об’єктів, таких як садочки, школи, будинки культури, ФАПи, амбулаторії, необхідно залучати кошти на їхній ремонт, реконструкцію, запроваджувати енергозбереження в навчальних закладах, впроваджувати екологічні та культурні проекти, нові туристичні маршрути в громадах.

Тому я виділила напрями, на яких потрібно максимально сконцентруватися та докласти всіх зусиль для їхньої реалізації. Це забезпечення фінансування важливих соціальних об’єктів на території Вінницької області, допомога у написанні для громад грантових проектів та програм, навчання представників громад проектному менеджменту, адже сьогодні дуже важливо громадам навчитися писати грантові проекти регіонального і соціального розвитку, також ініціювала соціальний проект по кваліфікованому обстеженню стану здоров’я громадян.

Всі наші соціальні ініціативи відповідають потребам населення. Наприклад, актуальною є проблема відсутності якісного медичного обстеження в селах. Адже мешканці, що живуть у віддалених селах, особливо люди старшого віку, рідко можуть сьогодні розраховувати на високий рівень лікування і на хороше медичне обстеження за місцем проживанням та й не завжди мають можливість добратися при потребі в найближчий район чи область .

Влітку ми розпочали реалізацію програми «Лікар у село». Забезпечували кваліфікований огляд вузьких спеціалістів за місцем проживання мешканців. За пів року проїхали 70 населених пунктів. Протягом цього часу вдалося обстежити 5179 мешканців Вінниччини. Кілька разів було так, що ми приїжджали дуже вчасно і рятували людям життя. А навіть одне врятоване життя – це вже означає, що працювали не дарма.

Я щиро вдячна всім, хто підтримав цю добру справу на місцях,  сільським і селищним головам, лікарям, медсестрам, фельдшерам в амбулаторіях та ФАПах, лікарям приватної офтальмологічної клініки зору, які погодилися підтримати нашу соціальну акцію.

Також вже четвертий рік поспіль в районах Вінниччини проводимо навчання представників громад з написання проектів. Написання та реалізація проектів розвитку стали дієвим механізмом покращення умов функціонування та діяльності місцевих громад. Робота над проектами – це порівняно нові завдання, що ставляться перед людьми, здіяними в публічному управлінні, і часто не вистачає ресурсів, досвіду чи навіть знань у проектній діяльності. Тому і було започатковано проведення начальних форумів для представників місцевих громад з написання проектів.

Разом з командою фахівців обласної державної адміністрації, Вінницької обласної асоціації органів місцевого самоврядування, Агенції регіонального розвитку і громадських організацій на початку року ми організували та провели низку регіональних форумів «Кроки до розвитку громад», для представників районів області.  Експерти розповіли учасникам форумів про основні правила оформлення заявок, потім ми допомогли у написанні проектів для кожної з громад, які виявили бажання взяти участь, і ГО «Життя та розвиток громад», яку я очолюю, виступила фінансовим партнером у всіх проектах, автори яких звернулися до мене.

Цю методику навчання писати проекти ми впроваджуємо вже четвертий рік поспіль, і як результат, райони, де ми проводили навчання та надавали підтримку ставали лідерами в області по кількості залучених коштів та реалізованих проектів обласного конкурсу розвитку тергромад. А це реальні зміни: ремонти у медичних закладах, будинках культури та музеях, школах та садочках, покращення екологічної, туристичної, інклюзивної та спортивної інфраструктури в громадах та інше. Адже кількість поданих та реалізованих проектів у районах, де проводяться такі форуми збільшилась від двох до чотирьох разів. Загалом, вдалося залучити майже 33,4 млн. грн. на фінансування 94 проектів, де ГО “Життя та розвиток громад” виступила партнером. А це – кілометри вуличного освітлення, тисячі «квадратів» утеплених шкіл і дитячих садків, нові зони відпочинку, спортивні та ігрові майданчики для дітей, відновлення будинків культури, впровадження роздільного збору сміття, ремонт в закладах охорони здоров’я, інклюзивні проекти для дітей з інвалідністю і  багато інших вкрай потрібних справ.

Хочу зазначити, що вважаю обласний конкурс розвитку тергромад одним з найпрозоріших та успішних, який в умовах обмежених фінансових ресурсів для розвитку в громадах є альтернативним шляхом фінансування та залучення додаткових коштів через участь у грантових програмах та проектах.

Багато працювала для надання допомоги важкохворим дітям, людям з інвалідністю, і просто людям старшого віку. Ця тема дуже болюча для мене, бо найбільше звернень щодо матеріальної допомоги у лікуванні. Адресну матеріальну допомогу отримали 203 громадян, більшість з яких важкохворі діти (119 – з депутатського фонду та 84 – з інших джерел). Однак депутатський фонд обмежений, а зараз лікування настільки дороговартісне, що ці кошти мізерні у порівнянні з потребами. Тому зверталася до різних рівнів місцевої влади: було залучено внаслідок співпраці з обласною районною та місцевою владою біля 200 тис. грн на лікування важкохворих дітей.

Розумію, що допомогти абсолютно всім, хто потребує підтримки неможливо. Але вже багато років займаюся важкохворими дітьми та очолюю благодійний фонд допомоги онкохворим дітям. Про це в облраді вже добре всі знають та підтримують. І за цих 3 роки на важкохворих дітей за моїми зверненнями адресно було виділено близько 2 млн грн. Насамперед, депутатство для мене – це додаткові можливості для допомоги дітям та людям, які її сьогодні потребують.

Також намагаюсь організувати роботу так, щоб охопити якомога більшу кількість людей з інвалідністю. Для цього ми підтримуємо сталі контакти з міжнародними благодійними організаціями, які надають нам необхідні речі (візки, крісла-каталки для людей з інвалідністю, засоби гігієни, постільну білизну, медичний спецодяг, ортопедичні матраци для лікарняних ліжок, ходунки, крісла для купання й гігієни для маломобільних верств населення тощо). А на місцях налагодили плідну співпрацю із територіальними центрами соціального обслуговування, які опікуються одинокими людьми похилого віку та медичними установами. Все це стало основою нашої підтримки і допомоги людям, які потребують додаткової уваги та підтримки.

Я постійно підтримую заклади культури, оскільки, маю стійке переконання, що культура повинна підтримуватися у будь-які навіть найскладніші часи. Тому, особливо пишаюсь тим, що ми взяли на себе організацію дитячого блоку «Операфест Тульчин», що проходив у червні минулого року. І більше того, забезпечили, щоб 1300 маленьких глядачів із Мурованокуриловецького, Томашпільського, Тростянецького, Тульчинського, Шаргородського, Чернівецького та інших районів  Вінниччини взяли участь у фестивалі та послухали прекрасну дитячу оперу Миколи Лисенка «Коза-Дереза». Дітки були забезпечені безкоштовним проїздом, водою, солодощами та пам’ятними подарунками.

Значна кількість проектів, у яких наша громадська організація виступила співфінансистом, теж стосуються розвитку культури. Зокрема, лише нещодавно відкривали Народний дім в Заозерному та музей Костя Широцького в селі Білоусівка. В інших населених пунктах втілюємо проекти спрямовані на формування екологічної свідомості, збереження історичної пам’яті, організацію дитячого дозвілля.

Вже третій рік поспіль долучаюсь також до проведення в районах області Міжнародного фестивалю імені П.І. Чайковського та Н.Ф. фон Мекк, а яскраві новорічні вистави Вінницької обласної філармонії за останні роки побачили біля 30 тисяч сільських дітлахів. Мета одна, щоб на дитячих обличчях сяяла посмішка, а очі були сповнені радістю.

На новорічні свята продовжили святковий марафон з веселим новорічними виставами і організували разом з Обласною філармонією та аніматорами 70 виступів артистів у громадах Вінниччини для  біля 20 тис. діток.

Протягом 2018 року також була надана адресна допомога за зверненнями 27 загальноосвітнім школам, 12 дошкільним закладам, 7 будинкам культури та БДЮТам, 7 ФАПам, 2 музеям, 14 бібліотекам.

Вважаю своїм обов’язком підтримувати наших захисників, які боронять мир та спокій в наших мирних містах та селах. Тому восени минулого року (до свята Покрови) і на початку 2019 побувала в зоні ООС, де зустрілася із земляками, що захищають нашу Вітчизну на сході і передала їм необхідне технічне обладнання, запчастини та понад 5 тон продуктів.

У  2019 році теж планую продовжувати працювати задля розвитку громад та їх мешканців. Пріоритети залишаються ті ж самі. Перший – це підтримка децентралізації та розвитку громад. Така діяльність має далекосяжні наслідки і буде давати результат не лише зараз, а й через багато років. Ефективне місцеве самоврядування – це рушійна сила, яка здатна зробити довгоочікуваний євроремонт в країні. Другий – це постійна соціальна підтримка людей, що потребують уваги, допомоги і опіки. Переконана, що громади мають стати активними, а села розвиватися. Тому буду йти до людей, говорити з ними та підтримувати їх.

Повернутись Створено: 1 березня 2019 року, 14:19
Оновлено: 1 березня 2019 року, 14:36
Переглядів: 998

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація