Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Звіт голови обласної Ради Татусяка С.П. про діяльність з листопада 2010 року по грудень 2011 року Роздрукувати

Шановні вінничани! Шановні депутати, колеги!

Інститут підзвітності для українського місцевого самоврядування є історичною традицією та конституційним обов’язком. Звітування не є панацеєю у діалозі «влада – громада», але це – реальний демократичний механізм та індикатор відкритості місцевої влади.
Громада має невід’ємне право заслуховувати публічні звіти органів і посадових осіб про їхню діяльність та давати їм оцінку, а законодавчі норми зобов’язують представників місцевої влади бути підзвітними і підконтрольними територіальній громаді.
Увесь звітній період злагоджена команда депутатів обласної Ради разом із обласною державною адміністрацією у своїй діяльності керувалася основним критерієм – спрямування зусиль на ефективний розвиток області та підвищення стандартів життя вінничан. Разом з Президентом, урядом держави, органами місцевого самоврядування всіх рівнів ми будуємо нову країну, нову Вінниччину європейського зразка.
Для реалізації цієї мети ми сформували цілісну команду депутатів, які є професіоналами своєї справи. Кожен з нас прийшов у Раду по-різному: хтось за партійним списком, хтось по мажоритарному округу, але об’єднує нас усіх праця на благо рідної області та її жителів.
Напрацювання спільних ідей, конкуренція ініціатив, творчий підхід до проблеми вже у перший рік роботи Ради дали певний позитивний результат.
Робота голови обласної Ради базується на таких основних принципах:
перший - влада для народу: яку б посаду людина не займала у представницьких чи виконавчих органах влади, вона має пам’ятати, що служить громаді і жителям цієї громади;
другий - чесність і відкритість: з перших днів роботи обласної Ради 6 скликання працює правило – жодних «підкилимних ігор», нашіптувань і домовленостей. Всі питання вирішуються за круглим столом, через дискусію і компроміс за принципом люди – до людей;
третій - відсутність політики: обласна Рада 6-го скликання виконує свої повноваження в межах Закону «Про місцеве самоврядування в Україні» та вирішує питання, які сприяють розвитку територіальних громад і області в цілому. Без політичних гасел та ультиматумів.
Обласна Рада у звітній період працювала в непростих умовах економічного розвитку, але при політичній та соціальній стабільності в регіоні.
Делегуючи повноваження обласній державній адміністрації, ми визначили такі ключові завдання: підтримання дієздатності економіки, наповнення обласного бюджету, його ефективне використання, забезпечення соціального захисту населення, дотримання законності та правопорядку.
Обласна Рада наголошує, що для забезпечення нормального життя в регіоні сьогодні необхідно створювати нові робочі місця, нарощувати обсяги виробництва, розвивати будівельну галузь, покращувати інфраструктуру, активно вести просвітницьку роботу.
Робота з реалізації цих напрямів спрямована на вирішення основного завдання – прискорення реформи місцевого самоврядування в Україні з повною децентралізацією влади і передачею юридичних, матеріальних та фінансових повноважень на місця.
На цьому наполягає Президент України Віктор Янукович, який під час XVI Міжнародних муніципальних слухань «Розвиток належного врядування на місцевому та регіональному рівнях» 1 листопада цього року фактично презентував «дорожню карту» реформи місцевого самоврядування в Україні. Говорячи про те, що «реформа місцевого самоврядування підійшла впритул», Глава держави ще раз наголосив на її незворотності, адже вона дасть новий поштовх розвитку економіки країни і розвитку регіонів, а голова обласної Ради в своєму виступі висловив бачення реформи місцевого самоврядування.
Вінниччина першою всерйоз заявила про зміну моделі влади на регіональному рівні. Це – прецедент і визнання нас іншими регіонами країни. В цьому велика заслуга депутатів рад усіх рівнів та органів місцевого самоврядування, які за рік зробили для реформи місцевого самоврядування те, до чого ми йшли двадцять років незалежності.
Ми напрацювали «Концепцію реформування місцевого самоврядування», яка пройшла експертизу громадських організацій, міжнародних експертів та взята до роботи Адміністрацією Президента України і Міністерством регіональної політики, будівництва і ЖКГ.
Наші звернення до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України із резолюцією пришвидшити процес децентралізації влади в Україні уже знайшли підтримку не тільки в інших регіонах країни, а й на центральному рівні органів держаної влади.
Разом з цим Вінниччина заявила про готовність стати пілотною областю у реалізації реформи. Якщо це станеться, то для регіону це буде якісно новий, вищий рівень розвитку.
Переконані, децентралізація влади, передача повноважень і ресурсів на місця потрібні не стільки депутатам, як самим громадам, які втомилися жити за наказом «згори». Наші люди, вінничани, – гарні господарі, кожен на своїй території добре знає, що потрібно зробити сьогодні, щоб завтра було краще. Маємо прислухатися до громади і діяти в унісон з її побажаннями.
Позитивним є те, що з року в рік вінничани стають все більш активними як у житті своєї громади, так у житті регіону в цілому. Це правильно. Адже кожен з нас відповідає за спільне майбутнє, за те, яким буде Подільський край завтра.
Саме тому, у звітній період всі ключові рішення обласна Рада приймала, заручившись громадською думкою. Ми перші почали формувати «Стратегію регіонального розвитку Вінницької області на період до 2020 року» за участю широких верств населення.
Обласна Рада звернулася до жителів кожного населеного пункту долучитися до створення стратегії розвитку своєї територіальної громади. Провели велику просвітницьку роботу, організувавши у громадах виїзні засідання круглих столів, наради та семінари.
Впевнені, що єдиною командою ми напрацюємо дієві механізми створення програмного документа області – стратегії розвитку. Адже ми працюємо не заради процесу, а заради результату, в основі якого покращення добробуту кожної вінницької родини, підвищення стандартів життя, де комфортно і якісно жити матерям і дітям, молоді й пенсіонерам, селянам і жителям міст.
Віримо: наше майбутнє, майбутнє наших дітей – у розвиненій, процвітаючій Вінниччині, яка є складовою сильної європейської демократичної держави Україна!Натисніть для завантаження звіту

Повернутись Створено: 24 листопада 2011 року, 00:00 Переглядів: 879

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація