Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Звіт постійної комісії з питань місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою, євроінтеграції, міжнародного і міжрегіонального співробітництва Роздрукувати

Постійна комісія обласної Ради з питань місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою, євроінтеграції, міжнародного і міжрегіонального співробітництва створена рішенням 2 сесії обласної Ради 7 скликання від 4 грудня 2015 року № 8 „Про затвердження переліку та обрання складу постійних комісій Вінницької обласної Ради 7 скликання” та  нараховує у своєму складі 5 депутатів: голова комісії   Лариса Білозір (Блок Петра Порошенка «Солідарність»), заступник  голови комісії Євген Власюк («Об’єднання «Самопоміч»), секретар комісії Іван Кухаренко (ВО «Батьківщина»), Людмила Куликівська («Українське об'єднання патріотів – УКРОП»), Леонід Повх (Блок Петра Порошенка «Солідарність»).

На початку 2018 року, відповідно до рішення обласної Ради від 20 грудня 2017 року №525 «Про внесення змін до рішення 1 сесії обласної Ради 7 скликання від 4 грудня 2015 року № 8 «Про затвердження переліку та обрання складу постійних комісій Вінницької обласної Ради 7 скликання», члени комісії обрали заступником голови комісії Ірину Колесник, представника політичної партії «Самопоміч» замість Євгена Власюка, який перейшов до постійної комісії з питань законності, боротьби з корупцією, люстрації, регламенту та депутатської діяльності.

Відповідно до положення про постійні комісії обласної Ради на засіданнях постійної комісії попередньо розглядались такі важливі для області питання: про Програму розвитку міжнародного та транскордонного співробітництва Вінницької області на 2016-2020 роки; про Програму розвитку місцевого самоврядування у Вінницькій області на 2018-2022 роки, затвердженої  рішенням 27 сесії обласної Ради 7 скликання від 20 грудня 2017 року № 515; про внесення змін до рішення 38 сесії обласної Ради 6 скликання від 24 червня 2015 року № 894 „Про проект Перспективного плану формування територій громад Вінницької області”; про внесення змін в адміністративно-територіальний устрій Вінницької області; про перейменування населених пунктів Вінницької області.

За висновками постійної комісії прийнято відповідні рішення обласної Ради та направлено до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України. З початку каденції та формування постійної комісії обласної Ради з питань місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою, євроінтеграції, міжнародного і міжрегіонального співробітництва станом на 1 січня 2018 року було проведено 21 засідання, на яких розглянуто 79 питань. За рекомендацією комісії на розгляд сесій обласної Ради направлено 63 проекти рішень, більшість з яких були ухвалені на пленарних засіданнях обласної Ради 7 скликання.

З метою здійснення взаємодії та зміцнення зв’язків з органами місцевого самоврядування, територіальними громадами області на засіданні комісії розглядалося питання про закріплення депутатів обласної Ради 7 скликання за районами і містами обласного значення. Запропоновано відповідний проект рішення внести на розгляд сесії обласної Ради.

Одним із головних принципів об’єднання територіальних громад сіл, селищ, міст є принцип добровільності, який регулюється Законом України «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Членами комісії одноголосно підтримано проекти рішень, якими вносилися зміни до Перспективного плану 32 об’єднаних територіальних громад Вінницької області, з метою приведення у відповідність меж об’єднаних громад утворених у 2016 та 2017 роках в області.

Об’єднання сільських, селищних, міських рад територіальних громад, відповідно до перспективного плану, дало можливість новоутвореним громадам отримати новий правовий статус територіальних громад з повноваженнями міст обласного значення та перейти на прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом. Внесення і затвердження на сесії обласної Ради змін до Перспективного плану дало можливість громадам отримати державну субвенцію на розвиток інфраструктури та соціально-економічної сфери.

За результатами, на 1 січня 2018 року в області об’єдналося в 34 територіальні громади 213 населених пункти, з них – 6 міст районного значення, 9 селищ міського типу та 198 сільських населених пункти.

Відповідно до Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», враховуючи рекомендації Українського інституту національної пам’яті, а також пропозиції, подані органами місцевого самоврядування, Верховна Рада України перейменувала у Вінницькій області 54 населених пункти, а відповідно, за висновками постійної комісії, обласна Рада перейменувала 35 адміністративно-територіальних одиниці області.

Члени комісії системно та наполегливо працюють над вирішенням проблем розвитку громад. За звітній період було проведено 16 регіональних форумів «Кроки до розвитку територіальних громад», які покликані покращити якість написання проектів громадами і, як наслідок, збільшити кількість перемог на Обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад, конкурсі Державного фонду регіонального розвитку, міжнародних грантах. Учасниками форумів стали працівники місцевих рад, керівники та відповідальні працівники закладів освіти, культури, медицини району, зацікавлені в участі в обласних конкурсах та конкурсах інших рівнів на кращий проект розвитку територіальних громад. Написання грантових проектів, участь і перемоги у конкурсах надають позитивного імпульсу розвитку й збереженню інфраструктури населених пунктів та вирішенню інших важливих місцевих проблем. Задля підсилення кожного з проектів було залучено кошти громадських організацій та партнерів, що дало змогу залучити кошти на вирішення конкретних проблем в соціальній сфері сіл, селищ, міст.

На засідання постійної комісії запрошувалися керівники та представники галузевих департаментів, управлінь облдержадміністрації, зацікавлених сторін, що давало можливість всебічно та прозоро обговорювати питання та приймати виважені рішення. Активно залучалася до дискусії громадськість та засоби масової інформації для більш широкого висвітлення конкретної суспільної теми.

Робота постійної комісії висвітлювалася у місцевих засобах масової інформації, що забезпечувало залучення громадськості до обговорення важливих питань місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою, євроінтеграції, міжнародного і міжрегіонального співробітництва та інших. Після кожного засідання постійної комісії на офіційному сайті обласної Ради розміщувалася стаття щодо результатів розгляду питань комісією.

Члени постійної комісії беруть активну участь у її засіданнях, неодноразово залучалися до діяльності в робочих групах відповідно до розпоряджень голови обласної Ради, брали участь у виїзних та апаратних нарадах, а також нарадах, присвячених актуальним проблемам розвитку області, активно працюють у закріплених районах. Депутати приділяють увагу питанням налагодження взаємодії місцевих рад всіх рівнів, змінам у законодавстві України щодо місцевого самоврядування.

Повернутись Створено: 6 квітня 2018 року, 09:48 Переглядів: 643

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація