5 червня о 10.00 в сесійній залі обласної Ради відбудеться робоча зустріч з представниками окремих комунальних некомерційних підприємств у сфері охорони здоров’я.
 

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Звіт про депутатську діяльність у 2019 році Ярослава Хребтія Роздрукувати

Хребтій Ярослав Віталійович вперше обраний депутатом Вінницької обласної Ради 7 скликання в 2015 році. Був обраний головою постійної комісії обласної Ради з охорони здоров’я, соціального захисту та зайнятості населення. В 2017 році був обраний до складу Госпітальної ради Південного госпітального округу, а у 2018-му – обраний заступником голови цієї ради. У 2019 році виступив з ініціативою до голови Вінницької облдержадміністрації щодо включення його та членів постійної комісії з охорони здоров’я, соціального захисту та зайнятості населення до складу Госпітальної ради Вінницької області.

– Протягом року я продовжував свою депутатську діяльність, активно долучався до вирішення нагальних проблем жителів мого округу, брав участь у вирішенні питань розвитку Вінниччини в цілому та медичної галузі зокрема, – зазначає Ярослав Хребтій. – У звітному періоді знаходився у постійній комунікації з представниками громад мого виборчого округу. Був присутнім на 4 пленарних засіданнях на сесіях Вінницької обласної Ради. Неодноразово виступав на сесіях обласної Ради, вносив пропозиції, поправки до проектів рішень, брав участь у роботі різноманітних комісій та робочих груп. Зареєстрував проект рішення стосовно звернення депутатів Вінницької обласної Ради до Президента України,  Кабінету міністрів України, Міністерства охорони здоров’я України, Верховної Ради України щодо проблем фінансування медичної галузі. Неодноразово проводився особистий прийоми громадян, на яких вирішував проблемні питання жителів громад. У 2019 році продовжив роботу над проектом  «Школа судинного хірурга», який був мною ініційований у Вінницькій області. В рамках зазначеної ініціативи протягом року оглянуто 500 хворих з патологією магістральних судин та проведені семінари для 400 лікарів. У 2020 році запланований виїзний консультативний прийом фахівцями Інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М.Амосова у Тульчинський район.

Протягом року я особисто прозвітував перед своїми виборцями за попередній рік своєї роботи. Звіт за мою роботу був опублікований на сайті Вінницької обласної Ради, де його можна переглянути, як і звіти за попередні роки (2016, 2017, 2018, 2019). Також звіт про мою депутатську діяльність був опублікований у районній газеті «Тульчинський край». Я планую проведення подібного звіту особисто в громадах мого округу за наступний рік депутатської діяльності. Вся моя робота також висвітлюється на моїй особистій сторінці у мережі Фейсбук.

За звітній період постійно вирішував проблеми жителів мого округу. Протягом року мною було прийнято більше 300 громадян. Надав допомогу 87 жителям мого округу на суму близько 138 тис. грн. Більшість звернень стосувалась проблем зі здоров’ям. Я завжди намагався максимально  допомогти людям у їх вирішенні. Мною було підтримано рішення Вінницької обласної Ради, згідно з яким збільшено депутатський фонд для надання допомоги виборцям в порівнянні з 2018 роком майже на 20 тисяч гривень.

При зверненнях голів селищних рад я активно допомагаю їм у вирішенні проблемних питань громад. На своєму рівні контролюю виконання звернень від громад мого округу на рівні департаментів та управлінь Вінницької облдержадміністрації. Продовжую роботу з контролю за виділенням коштів на реконструкцію Шпиківської поліклініки під дитячий садочок. Задоволений тим, що спільними зусиллями вдалось добитися виділення на 2020 рік з Державного фонду регіонального розвитку на цей проект майже 8 млн грн.

Я особисто контролював хід ямкових ремонтних робіт на дорозі Печера-Шпиків, та Шпиків-Тиврів в ділянці Шпиківської ОТГ. Також брав активну участь у контролі за проведенням робіт по капітальному ремонту ділянки дороги Тульчин-Шпиків в районі села Торків, особисто комунікував з головою служби автомобільних доріг у Вінницькій області щодо цього питання.

За моєї підтримки вдалось добитись встановлення електоопор для вуличного освітлення в селі Торків.

За моєї ініціативи та підтримки вдалось виділити з обласного бюджету 30 тис грн для проведення оперативного втручання дитині-сироті зі Шпикова Оринянській Л.Ю.

Як заступник голови Госпітальної ради Південного госпітального округу я активно підтримував Тульчинську районну лікарню та стояв на позиціях, що лікарня має стати центром госпітального округу. Цю позицію доносив і як голова комісії з охорони здоров’я, соціального захисту та зайнятості населення Вінницької обласної Ради до керівництва області. Результатом стало надання Тульчинській районній лікарні статусу Окружної лікарні інтенсивного лікування І рівня та включенням її у всеукраїнський перелік опорних лікарень. Це дасть змогу підвищити рівень надання медичної допомоги жителям Тульчинського району.

Протягом року я активно долучався до різноманітних заходів у селах мого округу. Так, був присутнім на заходах з приводу свята весни, 9 травня, Дня Незалежності, свята Покрови,  Дня вчителя, Останнього дзвоника, 1 вересня у смт. Шпиків, Торків, Печера. На свято 1 вересня у Печерську школу подарував комплекти спортивної форми, на свято Останнього дзвоника придбав для Торківської школи принтер, випускників Шпиківської школи привітав святковим тортом.

Як голова комісії я входив в конкурсну раду обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад, в результаті – населені пункти мого округу отримали фінансування поданих проектів на суму 493 тис грн. Фінасування отримали наступні проекти: с. Бортники – Модернізація вуличного освітлення на суму 76627 грн, с.Зарічне – Впровадження енергозберігаючих технологій у школі на суму 73531 грн, с.Копіівка – Освітлення вулиць села на суму 77401 грн, с.Тарасівка – Енергозберігаючі технології у школі на суму 77401 грн, с.Юрківка – Дитячий майданчик на суму 19350 грн, смт.Шпиків – Сучасний спортивний майданчик на суму 123503 грн, с.Торків – Впровадження енергозберігаючих технологій у школі на суму 45500 грн. Загалом проекти Тульчинського району отримали фінансування на суму 1 143 408 грн. Я активно відстоював інтереси жителів мого округу і стояв на позиціях підтримки проектів громад сіл.

Протягом року я брав участь у роботі колегій Департаменту охорони здоров’я Вінницької ОДА, колегії Департаменту соціальної та молодіжної політики ОДА, відвідав круглий стіл щодо проблем розвитку системи трансплантації, що проходив у Верховній Раді України, приймав участь у річній підсумковій колегії Міністерства охорони здоров’я України, де активно ставив питання керівництву щодо проблемних питань реформування галузі. Я завжди відгукувавя на запрошення громадських організацій щодо участь у роботі круглих столів, конференцій та форумів. В своїй роботі послідовно відстоював інтереси жителів Вінницької області, був принциповим та безкомпромісним у винесенні рішень.

Під моїм головуванням відбулося 36 засідань постійної комісії Вінницької обласної Ради з охорони здоров’я, соціального захисту та зайнятості населення, на яких було розглянуто 503 питання. У звітному періоді відбулося 6 засідань, на яких було розглянуто 94 питання. Так, комісія підтримала виділення коштів на програму «Майбутнє Вінниччини – в збереженні здоров’я громадян на 2016-2020 роки». За 2019 рік було виділено близько 85 млн грн на виконання програми. Члени комісії одноголосно підтримали виділення 11,5 млн грн з обласного бюджету на 2019 рік на обласну програму боротьби з онкологічними захворюваннями. Завдяки цьому перша хіміотерапія для більшості онкологічних хворих Вінницької області, в тому числі і жителів мого округу, була безкоштовною. Я відстоював активну позицію щодо пріоритетності галузі охорони здоров’я у Вінницькій області. Взагалі, бюджет галузі охорони здоров’я Вінницької області у 2019 році склав 1 538 760 537 грн. Це дало змогу фонд оплати праці медичних працівників збільшити на 25,4% в порівнянні з 2018 роком.

За моєї підтримки відбулися черговий виїзд пересувного мамографа «Квітка» у смт. Шпиків та села Крищинці та Печера, де було проведено мамографію 60 жінкам. Усього обстежено вже 300 жінок. Я планую активно продовжувати подібну ініціативу для жінок мого округу, так як вчасне проведення діагностичної мамографії дозволяє виявити онкологічні захворювання грудної залози на ранньому етапі та врятувати життя жінці. Заплановано виїзд пересувного мамографа «Квітка» у села  Печера, Юрківка, Зарічне, Шпиків, Бортники, Копіївка.

Під час пандемії коронавірусу активно долучився до боротьби з цією хворобою на Вінниччині. Як голова комісії з охорони здоров’я, соціального захисту та зайнятості населення обласної Ради на засіданні комісії заслухав звіт Департаменту охорони здоров’я ОДА щодо протиепідемічних заходів у Вінницькій області, підтримав усі рішення щодо виділення коштів з обласного бюджету на протидію пандемії. Активно проводив роз’яснювальну роботу з населенням мого округу щодо хвороби коронавірус, надав відповідну інформацію у пресі з питань пандемії, особливості розповсюдження хвороби. Також надав допомогу медичним працівникам населених пунктів мого округу у вигляді засобів захисту, антисептиків, дезрозчинів та медикаментів.

Під час проведення реформування галузі охорони здоров’я на Вінниччині зайняв принципову позицію щодо збереження Печерської лікарні відновного лікування та не підтримав проект рішення про реорганізацію закладу. Це дало змогу лікарні працювати та підписати договір з Національною службою здоров’я України для отримання фінансування.

Я активно та послідовно підтримував завершення будівництва хірургічного корпусу Вінницької обласної клінічної лікарні ім. М.І. Пирогова. Результатом роботи став початок роботи хірургічного корпусу Вінницької обласної клінічної лікарні. Як заступник з організації хірургічної допомоги Вінницької обласної клінічної лікарні брав безпосередню участь у налагодженні роботи хірургічних центрів (високоспеціалізований центр високотехнологічної та мініінвазивної хірургії, високоспеціалізований центр травматології та ортопедії, високоспеціалізований центр урології, високоспеціалізований клінічний центр серцево-судинної та рентгенендоваскулярної  хірургії). На сьогоднішній день виконано більше 13000 оперативних втручань з використанням найсучасніших мінінвазивних технологій в хірургії. Великим досягненням стало впровадження кардіохірургічних оперативних втручань вперше в історії Вінницької обласної клінічної лікарні ім. М.І.Пирогова. Пишаюсь тим, що був дотичним до того, що в операційній нашого закладу відбулось унікальне перше в Україні кардіохірургічне втручання у вагітної жінки з приводу тромбоемболії легеневої артерії з використанням апарату штучного кровообігу. Вдалось врятувати життя жінки та плоду, після чого вона народила здорову дівчинку. Результатом визнання високо рівня надання кардіохірургічної допомоги у Вінницькій обласній клінічній лікарні ім. М.І.Пирогова стало проведення у жовтні 2019 року у її стінах міжнародної кардіохірургічної конференції за участь провідних кардіохірургів як України так і світу.

Я ініціював та розробив проект рішення, що було підтримане членами комісії з охорони здоров’я, соціального захисту та зайнятості населення та винесено на сесію Вінницької обласної Ради, яке стосується звернення до Президента України, Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України стосовно проблем фінансування медичної галузі.

Мною було ініційовано зміни до Програми соціально-економічного розвитку Вінницької області на 2019 рік, де запропонував визначити одним із пріоритетів галузі охорони здоров’я розвиток мережі доріг в рамках формування госпітальних округів. Я був ініціатором у формуванні  пріоритету в Програмі соціально-економічного розвитку області стосовно забезпечення житлом медичних працівників, що працюють у сільській місцевості. У результаті – у трьох  районах області за рахунок Обласного фонду сприяння інвестиціям та будівництву було побудовано будинки, в яких виділено квартири для забезпечення житлом медичних працівників. Ця програма працює й досі.

Я активно працюю в інформаційному просторі для комунікації з жителями Вінницької області, де намагаюсь вносити ясність у незрозумілі питання життя Вінниччини, зокрема, в галузі охорони здоров’я, роз’яснюю проблемні питання реформування медичної галузі. Так, я неодноразово бравв участь у записі телевізійних програм, прямих ефірах на радіо та телебаченні, де в прямому ефірі відповідав на питання радіослухачів та телеглядачів.

Я активно підтримую Шпиківську ОТГ у її розвитку та покращення рівня життя жителів Шпиківської ОТГ. Долучився до створення Центру соціальної реабілітації Шпиківської ОТГ, з цього питання звернувся до Директора департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької ОДА.

Протягом своєї депутатської каденції я відвідав зону АТО разом із колегами-депутатами Вінницької обласної Ради. Було забезпечено гуманітарною допомогою наших військових, заклади соціальної сфери, школи та військовий госпіталь, де я поспілкувався із колегами військовими медиками щодо наданої гуманітарної допомоги та необхідними засобами, які госпіталь потребує додатково.

Щодо громадської діяльності, то я є членом президії Асоціації флебологів, судинних та ендоваскулярних хірургів України. Активно підтримую розвиток судинної хірургії України та Вінницької області зокрема. Завдяки впровадженню найсучасніших ендоваскулярних втручань Вінницька обласна клінічна лікарня ім. М.І.Пирогова зайняла перше місце в Україні по кількості мініінвазивних оперативних втручань на периферичних судинах. Результати нашої роботи я доповів на Європейських конгресах у місті Мюнхен (Німеччина) та Таллін (Естонія).

Таким чином, протягом 2019 року, я продовжував виконувати усі пункти своєї передвиборчої програми, активно долучався до вирішення нагальних проблем жителів мого округу та Вінницької області у цілому, сприяв розвитку Вінниччини та підвищення  рівня життя жителів нашої області. Як голова комісії з охорони здоров’я, соціального захисту та зайнятості населення я займаю принципову позицію щодо подальшого розвитку та позитивних змін в медицині Вінницької області. У наступному я планую не зупинятись на досягнутому та активно приймати участь у підвищенні стандартів життя жителів Вінниччини.

Повернутись Створено: 5 травня 2020 року, 14:16 Переглядів: 365

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація