Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Звіт про діяльність КП «Вінницяоблводоканал» депутати не схвалили Роздрукувати

Під час чергової 35 сесії начальник КП «Вінницяоблводоканал» Олександр Чернятинський прозвітував про фінансово-господарську діяльність комунального підприємства «Вінницяоблводоканал» за І півріччя 2018 року.

За його інформацією, основний вид діяльності підприємства – це надання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення, який є ліцензованим та здійснюється підприємством відповідно до Ліцензії Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 10.01.2014 року №287968.

Специфікою діяльності КП «Вінницяоблводоканал» є те, що на ринку послуг підприємство є монополістом та здійснює їхнє надання з централізованого водопостачання та водовідведення за фіксованими тарифами.

– Відповідно до діючого законодавства повноваження зі встановлення тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення для КП «Вінницяоблводоканал» належить Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. З метою надання споживачам міста Вінниці та інших населених пунктів якісних та своєчасних послуг з централізованого водопостачання та водовідведення КП «Вінницяоблводоканал» забезпечує цілодобову роботу двох водопровідних станції: №2 для забезпечення водою правого берега міста та №3 – з лівого берега, двох комплексів очисних споруд водопостачання, 11 резервуарів чистої води, 27 насосних станцій І-ІV підйомів, очисні споруди каналізації, 23 каналізаційних насосних станції перекачування стічних вод, – повідомив Олександр Чернятинський.

Транспортування та постачання питної води та стоків здійснюється мережами, протяжність яких складає 623,1 км водопровідних та 532,9 км каналізаційних мереж. Частка зношених та аварійних мереж, відповідно, складає 25% та 15%.

Джерелом централізованого водопостачання Вінниці є річка Південний Буг. Використання незахищеного джерела підвищує імовірність раптового забруднення. Для оперативного реагування створена цілодобова система контролю. На кожній водопровідній станції працює змінна лабораторія, яка здійснює цілодобовий моніторинг якості джерела та води на всіх етапах очищення (водозабір, змішувач, відстійники, фільтри, РЧВ). Змінні лаборанти виконують дослідження по показниках, необхідних для оперативного коригування технології очистки.

Підприємство надає послуги з водопостачання 128 796 абонентам, з них населення – 124 886, юридичні особи – 3 602, бюджетні установи – 308, а також послуги з водовідведення – 118 619 абонентам, з них населення – 115 007, юридичні особи – 3 340, бюджетні установи – 272.

Осяг послуг, реалізованих споживачам за результатами роботи підприємства у І півріччі, 2018 склав:

- з водопостачання 9826 тис. куб.м, в тому числі, населення 6686 тис. куб.м (68%);

- з водовідведення 8921 тис. куб.м, в тому числі, населення 7012 тис. куб.м (78%).

Дохід підприємства від надання послуг та виконання робіт у І півріччі 2018 року склав 111627,0 тис. грн, що на 3,6% більше, ніж у відповідному періоді минулого року (107737,0 тис. грн).

Операційні витрати підприємства за І півріччя 2018 року складають 122968,0 тис. грн, що на 17,4% більше, ніж у відповідному періоді минулого року (104772,0 тис. грн).

– Основною причиною збільшення операційних витрат є зростання цін на енергоносії, реагенти для очищення води, паливно-мастильні матеріали, матеріали на виробництво, зростання ставок податків та зборів, мінімальних гарантій в оплаті праці, – підкреслив начальник КП «Вінницяоблводоканал». – За результатами фінансово-господарської діяльності у І півріччі 2018 року КП “Вінницяоблводоканал” отримало збитки в розмірі 11 341,0 тис. грн., в тому числі, збитки від надання послуг з водопостачання – 13 009,6 тис. грн; збитки від надання послуг з водовідведення – 8 205,4 тис. грн; прибутки від здійснення інших видів діяльності – 9 874,0 тис. грн.

Як зазначив Олександр Чернятинський, збиткова діяльність підприємства пов’язана з наданням послуг з централізованого водопостачання та водовідведення за тарифами, які лише на 72,0% покривають фактичні витрати на виробництво таких послуг.

Діючі тарифи були введені в дію з 15.10.2016 року та за цей час коригувались лише їхні окремі складові.

Відтак, обсяг заборгованості з різниці в тарифах за І півріччі 2018 року лише від надання послуг населенню та бюджетним організаціям складає 11489.8 тис. грн. Загальний обсяг заборгованості з різниці в тарифах з урахуванням попередніх звітних періодів станом на 1 липня 2018 року складає 110785.8 тис. грн.

Окрім того, підприємства комунальної теплоенергетики міста та області мають довгострокові зобов’язання з різниці в тарифах перед КП «Вінницяоблводоканал» в обсязі 71932,6 тис. грн відповідно до договорів відступлення права вимоги, які були укладені на виконання рішень обласної Ради.

Недостатній обсяг обігових коштів підприємства призводить до суттєвого зростання кредиторської заборгованості. За І півріччі 2018 року кредиторська заборгованість зросла на 41,3% і склала 79524,0 тис. грн в тому числі, заборгованість за спожиту електроенергію складає 52053,3 тис. грн.

З метою забезпечення беззбиткової діяльності підприємства вживаються заходи щодо приведення тарифів на послуги з водопостачання та водовідведення до економічно обґрунтованого рівня. Незважаючи на вкрай важку фінансову ситуацію, КП «Вінницяоблводоканал» забезпечує сплату податків та обов'язкових платежів до бюджетів всіх рівнів, своєчасно та в повному об’ємі здійснює виплату заробітної плати працівникам. Окрім того, вживаються дієві заходи щодо залучення капітальних інвестицій та забезпечення виконання робі капітального характеру.

Протягом І півріччя 2018 року за рахунок коштів природоохоронного фонду обласного бюджету профінансовано виконання робіт з реконструкції дюкерного переходу через р. Південний Буг від КНС No1А до ОСК в м. Вінниці на суму 2 200 тис. грн; реконструкції напірного каналізаційного колектору від КНС 1А до ОСК в м. Вінниці на суму 380,0 тис. грн; реконструкції напірного каналізаційного колектору Д=700мм по вул. Р. Скалецького в м. Вінниці на суму 615 тис. грн.

За рахунок власних коштів профінансованоо роботи з реконструкції мережі каналізації по вул. Станіславського, 22, 24, 26, вул. Айвазовського, 25, пров. Гонти, 14 в м. Вінниці - 60 тис. грн; реконструкції водогону Д=600 мм по вул. Київській в м. Вінниці - 225 тис. грн; реконструкції мережі водопроводу по вул. Лисенка в м. Вінниці - 401 тис. грн.

Продовжуються роботи по перекладці дюкерного переходу напірного колектору від КНС No1А до ОСК через р. Південний Буг з використанням поліетиленових труб діаметром 800 мм відкритим способом, що застосовується вперше в Україні.

Підприємством розроблено заходи, спрямовані на комплексну модернізацію систем водопостачання та водовідведення міста Вінниці, на реалізацію яких будуть залучені кошти Світового банку. У 2017 підписано договори субкредитування, відповідно до яких підприємству буде надано позику на загальну суму 40,86 млн доларів на пільгових умовах.

До переліку заходів, що заплановані до фінансування за рахунок позикових коштів, включено реконструкцію комплексу очисних споруд водопостачання, реагентного господарства та резервуарів чистої води станцій №2 та №3, що дадуть можливість підвищити якість питної води, зменшити витрати реагентів та енергоносіїв, а також заміну водопровідних та каналізаційних мереж, що дозволить зменшити витоки, та закупівлю спецтехніки, яка дасть можливість оперативно виконувати аварійні та попереджувальні роботи.

Протягом звітного періоду проведені тендерні процедури на закупівлю спецтехніки, укладено договори на поставку.

У 2018 році планується завершення робіт з реконструкції об'єктів механічного очищення ОСК м. Вінниця (І черга), розташованих за адресою: м. Вінниця, вул. Сабарівське шосе,4, за рахунок Державного фонду охорони навколишнього природного середовища та субвенції державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій. Загальна кошторисна вартість робіт – 48,4 млн грн. Наразі очікується надходження коштів.

За рахунок субвенції державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій планується проведення реконструкції мережі водопроводу по вул. Івана Богуна, 155-255 в м. Вінниці. Вартість робіт – 1,7 млн грн.

Після завершення обговорення інформації начальника КП «Вінницяоблводоканал» Олександра Чернятинського звіт про фінансово-господарську діяльність комунального підприємства «Вінницяоблводоканал» за І півріччя 2018 року не було схвалено.

Повернутись Створено: 28 вересня 2018 року, 12:36 Переглядів: 821

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація